Region: Policjanci spotykają się z uczestnikami kolonii - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Policjanci spotykają się z uczestnikami kolonii

Policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2018” spotkają się z uczestnikami letnich półkolonii. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi o najpoważniejszych zagrożeniach związanych z wakacjami oraz o tym, jak ich unikać.

Orneta

W trakcie spotkania, które odbyło się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie prowadzący sierż. szt. Łukasz Machowicz i post. Anna Wolanin przestrzegali uczestników przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nieroztropnych pieszych uczestników ruchu drogowego, brawurowych rowerzystów, czy nieodpowiedzialnych „pływaków”. Policjanci omówili z dziećmi zagrożenia, jakie na nich mogą czekać podczas spędzania wolnego czasu w domu, na placach zabaw oraz nad wodą. Mundurowi przypominali i podkreślali, że kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych oraz zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczne Wakacje 2018” i „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, których patronatem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Węgorzewo

Węgorzewscy policjanci wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie i pracownikami Sanepidu kontrolują obozy harcerskie  oraz wszystkie miejsca letniego wypoczynku, w których przebywają dzieci i młodzież.  Funkcjonariusze sprawdzają czy uczestnicy wypoczynku mają właściwą opiekę oraz czy przebywają w bezpiecznych warunkach. Kontrole są prowadzone w ramach działań „Bezpieczne Wakacje”. Do tej pory sprawdzono kilkanaście miejsc wypoczynku, a żadne z nich nie wykazało nieprawidłowości. Celem prowadzonych działań  jest sprawdzenie, czy dzieci mają właściwą opiekę oraz czy zapewniono im odpowiednie warunki pobytu.

 • Spotkanie z dziećmi Spotkanie z dziećmi
  Spotkanie z dziećmi
 • Spotkanie z dziećmi Spotkanie z dziećmi
  Spotkanie z dziećmi
 • Spotkanie z dziećmi Spotkanie z dziećmi
  Spotkanie z dziećmi
 • Spotkanie z dziećmi Spotkanie z dziećmi
  Spotkanie z dziećmi
 • Spotkanie z dziećmi Spotkanie z dziećmi
  Spotkanie z dziećmi

Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci, strażacy, pracownicy sanepidu odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach działań "Bezpieczne Wakacje". Podczas tych wakacyjnych spotkań policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

 

 • Spotkanie z harcerzami Spotkanie z harcerzami
  Spotkanie z harcerzami
 • Spotkanie z harcerzami Spotkanie z harcerzami
  Spotkanie z harcerzami
 • Spotkanie z harcerzami Spotkanie z harcerzami
  Spotkanie z harcerzami
 
Olsztyn:
 
Wczoraj (12.07.) policjant Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie wspólnie z przedstawicielką Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KMP w Olsztynie wzięli udział w zakończeniu turnusu kolonijnego organizowanego przez olsztyńską szkołę nauki pływania, a odbywającego się w miejscowości Mierki (gm. Olsztynek). Dzieci podczas pobytu na koloniach nie tylko korzystały z uroków pobliskich jezior. Doskonaliły również swoje umiejętności pływackie, czy też trenowały grę w badmintona. Uczestniczyły również w zajęciach edukacyjnych, poznając zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szczególną uwagę organizatorzy poświęcili przepisom obowiązującym rowerzystów, ucząc dzieci obowiązków, jakie musi spełnić kierujący rowerem, by czuć się bezpieczniej i nie zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego.
 

 

Policjanci również spotykali się z dziećmi podczas wakacyjnych spotkań w :

Węgorzewo: Policjanci odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach działań "Bezpieczne Wakacje"

Ostróda: Policjanci włączyli się do kampanii "Zdrowe Lato"

Iława: Bezpieczne półkolonie "Orki" z policjantami

(mk/rj)