Mrągowo: Pijani rodzice opiekowali się dziećmi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Mrągowo

Mrągowo: Pijani rodzice opiekowali się dziećmi

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie 35-letni ojciec, który mając blisko 3 promile sprawował opiekę nad 3-letni synem. Podobny los spotka jego 34-letnią partnerkę, która będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się 10-miesięczną córeczką.

We wtorek (10.07.2018r.) około godziny 18.30 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z placów zabaw w Mrągowie prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna opiekuje się kilkuletnim dzieckiem. Mrągowscy policjanci pojechali pod wskazany adres by sprawdzić informację. Na miejscu okazało się, że mężczyzna przed chwilą oddalił się w kierunku promenady Jeziora Czos. Policjanci pojechali we wskazanym kierunku. Kilka minut później zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który miał pod opieką 3-letniego syna. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższej rodzinie.

Kilka godzin później około godziny 21.30 oficer dyżurny otrzymał podobne zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem przez nietrzeźwą matkę. Policjanci pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 34-matkę, a pod jej opieką 10-miesięczną córeczkę. Zachowanie kobiety oraz zapach alkoholu wskazywały, że była pod wpływem alkoholu. 34-latka odmówiła jednak badania stanu trzeźwości twierdząc, że jest to bez sensu, gdyż już dzisiaj troszkę alkoholu wypiła. 10-miesięczna dziewczynka również została przekazana pod opiekę najbliższej rodzinie. Jak się okazało 35-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta to życiowi partnerzy. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

jd/in