Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: 26-latek posiadał ponad 300 gramów środków odurzających. Sprawa zakończyła się aktem oskarżenia

Węgorzewscy policjanci zakończyli dochodzenie dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu 26-latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających. Mężczyźnie przedstawiono zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Akt oskarżenia trafił już do Sądu. Za popełnione przestępstwo 26-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa narkotykowa miała swój początek w marcu br., kiedy to funkcjonariusze z węgorzewskiej komendy zatrzymali 26-latka, którego wcześniej podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci znaleźli woreczki z białą substancją oraz suszem roślinnym. Pobrane próbki zostały podane policyjnym testom i wykazały właściwości amfetaminy, a także marihuany. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów narkotyków. W trakcie przesłuchania 26-latek usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd zastosował wobec mieszkańca Węgorzewa tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W trakcie prowadzonego postępowania, kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zakończenie sprawy i przesłanie jej do Sądu. Mężczyźnie przedstawiono akt oskarżenia za posiadanie środków odurzających.

Za popełnione przestępstwo 26-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(gm/tm)

  • Zatrzymany mężczyzna
    Zatrzymany mężczyzna