Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Działdowo

Działdowo: Ukradł rower i markowe buty – nie uniknie odpowiedzialności

Pod osłoną nocy wszedł na teren prywatnych posesji, skąd zabrał m.in. rower i buty. Poinformowany o grasującym nocą zakapturzonym osobniku policyjny patrol, zatrzymał mężczyznę na jednej z ulic nieopodal miejsca zgłoszenia. Okazał się nim znany policjantom 26-letni mieszkaniec Działdowa. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj w nocy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na teren miasta Działdowa, gdzie jeden z mieszkańców poinformował o osobie, która najprawdopodobniej poruszała się kradzionym rowerem. Policjanci dysponując dokładnym opisem podejrzanego, zatrzymali na jednej z ulic 26-letniego mieszkańca Działdowa wyglądem przypominającego tego ze zgłoszenia. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci ustalili, że faktycznie ukradł on rower oraz 7 par butów.  Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione przedmioty, a mężczyznę zatrzymali. Po ustaleniu miejsca kradzieży i właścicieli zabezpieczonych przedmiotów, część z nich wróciła w ich posiadanie.

Podejrzany o kradzież przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w działdowskiej jednostce policji. Niebawem usłyszy zarzuty.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

jn/in