Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda, Kętrzyn: Kierowco, zwolnij! Zmienna pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu

Pomimo wakacji, od kilku dni mamy bardzo zmienne warunki pogodowe w naszym kraju, co przekłada się na bezpieczeństwo na drogach. Silne opady deszczu oraz mgły znacznie ograniczają widoczność. Mokra i śliska nawierzchnia również nie sprzyja kierowcom, którzy często zapominają o tym, że zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu.

Przed nami weekend. Wiele osób wyruszy w wakacyjne podróże. By przebiegały one bezpiecznie warto pamiętać, że zmienna pogoda wpływa nie tylko na nasze samopoczucie ale również na zachowanie auta na drodze.

Od kilku dni możemy obserwować intensywne opady deszczu i mgły, które znacznie ograniczają widoczność. Mokra i śliska nawierzchnia również nie sprzyja bezpieczeństwu. Kierowcy często zapominają, że wraz ze zmianą pogody powinna zmienić się również technika prowadzenia pojazdu.

Warto pamiętać również o wpływie pogody na nasze samopoczucie. Pochmurny dzień sprawia, że możemy czuć się rozkojarzeni i senni. Trzeba wziąć to pod uwagę wyruszając w podróż i zachować szczególną ostrożność na drodze, aby nie dochodziło do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj (12.07.2018) na drodze krajowej nr 16 między miejscowościami Tyrowo i Wirwajdy.

Około godziny 11.30 na łuku drogi kierująca citroenem 44-letnia mieszkanka województwa podlaskiego zjechała na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyła się z ciężarówką przewożącą łodzie, którą podróżowało 2 mężczyzn. Niesiony siłą uderzenia citroen uderzył następnie w jadącą za nim skodę.

4 osoby podróżujące citroenem i 2 osoby ze skody z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Na szczęście, mężczyźni z ciężarówki nie odnieśli żadnych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali 44-latce prawo jazdy i sporządzili dokumentację z miejsca zdarzenia. Obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego wypadku.

 • Wypadek Tyrowo - Wyrwajdy Wypadek Tyrowo - Wyrwajdy
  Wypadek Tyrowo - Wyrwajdy
 • Wypadek Tyrowo - Wyrwajdy Wypadek Tyrowo - Wyrwajdy
  Wypadek Tyrowo - Wyrwajdy

Kilka godzin później na trasie Reszel – Święta Lipka doszło do zderzenia 2 pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Peugeot 206 nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, wpadła w poślizg i straciła panowanie nad pojazdem. W konsekwencji bokiem swego pojazdu uderzyła w przód prawidłowo jadącego z przeciwnego kierunku pojazdu marki Ford.

2 osoby  z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn tego wypadku.

 • Wypadek Reszel - Święta Lipka Wypadek Reszel - Święta Lipka
  Wypadek Reszel - Święta Lipka
 • Wypadek Reszel - Święta Lipka Wypadek Reszel - Święta Lipka
  Wypadek Reszel - Święta Lipka

Zadbajmy o to, by wakacyjna podróż minęła spokojnie i bezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu, jedźmy ostrożnie. Może dojedziemy do celu trochę później, ale dojedziemy bezpiecznie!

ab/ab/in