Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Wakacje w pełni. Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Szczycieńscy policjanci wraz ze strażakami oraz przedstawicielami sanepidu od początku wakacji regularnie odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci młodzieży. Dzięki nadzorowi prowadzonemu przez służby, najmłodsi turyści mogą czuć się bezpiecznie i korzystać z uroków wypoczynku.

Mając na uwadze przede wszystkim zmieniające się warunki pogodowe, przedstawiciele służb sprawdzają warunki pobytu dzieci i młodzieży wypoczywających na świeżym powietrzu. Organizatorzy obozów, które usytuowane są w lasach i nad jeziorami są kontrolowani przez policjantów, strażaków oraz pracowników sanepidu co do właściwego przygotowania i prowadzenia wypoczynku. W trakcie ostatnich dni sierż. Agata Mendelewska, sierż. szt. Grzegorz Licki, mł. asp. Piotr Soliwoda, sierż. szt. Paweł Czarnota, sierż. szt. Karolem Ponikiewskim i mł. asp. Krzysztof Kowalski odwiedzili ośrodki wypoczynku w Rekownicy, Kierwiku, Nartach, Piecach oraz na Leśnej Polanie nad jeziorem Gromskim.

  • Spotkanie z kolonistami Spotkanie z kolonistami
    Spotkanie z kolonistami
  • Spotkanie z kolonistami Spotkanie z kolonistami
    Spotkanie z kolonistami
  • Spotkanie z kolonistami Spotkanie z kolonistami
    Spotkanie z kolonistami

Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a także poinstruowali jak należy prawidłowo posługiwać się gaśnicą i sprzętem służącym do pływania. Ponadto przekazane zostały numery telefonów, które należy wykorzystać w sytuacji pilnego skontaktowania się ze służbami.

(esz/tm)