Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Nowe Miasto Lubawskie

Nowe Miasto Lub., Iława: Rozmawiają z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach i obozach harcerskich o bezpiecznym wypoczynku

Trwają wakacje. Jednak dla policjantów to w dalszym ciągu czas intensywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających w naszym regionie. W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” nowomiejscy policjanci wraz ze strażakiem i strażnikami rybackimi odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na obozie harcerskim zorganizowanym na terenie Stanicy Harcerskiej w Gaju. Z kolei iławski dzielnicowy spotkał się z dziećmi podczas półkolonii odbywających się w SDK „Polanka”.

Nowe Miasto Lubawskie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje” spotykają się z uczestnikami zorganizowanego letniego wypoczynku na terenie całego powiatu nowomiejskiego. Tym razem o bezpieczeństwie podczas wakacji mundurowi: policjant, strażak i strażnicy rybaccy rozmawiali z uczestnikami obozu harcerskiego zorganizowanego przez Chorągiew Kujawsko-Pomorską ZHP Hufiec Toruń na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej w Gaju.

Tematem wiodącym spotkań było szeroko pojęte bezpieczeństwo: bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw. Podczas wizyty omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku przypominając szczególnie o zasadach dotyczących kąpieli w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na otwartych akwenach wodnych oraz przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. Obozowicze mieli okazję przypomnieć sobie reguły, których należy przestrzegać wypoczywając w lesie. Funkcjonariusze radzili także jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomniano również wszystkim dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Stróże prawa starali się przekazać dzieciom, zarówno tym starszym, jak i tym młodszym jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Policjant opowiadał też o swojej pracy, promując zawód policjanta.

 • Spotkanie z dziećmi i młodzieżą Spotkanie z dziećmi i młodzieżą
  Spotkanie z dziećmi i młodzieżą
 • Spotkanie z dziećmi i młodzieżą Spotkanie z dziećmi i młodzieżą
  Spotkanie z dziećmi i młodzieżą
 • Spotkanie z dziećmi i młodzieżą Spotkanie z dziećmi i młodzieżą
  Spotkanie z dziećmi i młodzieżą

Iława

Spotkania połączone ze wspólną zabawą, to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować odpoczywając u babci czy wyjeżdżając na wycieczkę. Dzielnicowy z iławskiej komendy - mł. asp. Daniel Bonisławski spotkał się z dziećmi podczas półkolonii odbywających się w SDK „Polanka”.

Policjant przypomniał dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w domu czy na placu zabaw, uświadamiając im jednocześnie, kto to jest osoba obca i co zrobić kiedy ktoś taki będzie ich zaczepiać na podwórku. Dzieci uczyły się jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez zwierzę i ćwiczyły przybieranie postaw na tzw. „żółwia”. Omówili wakacyjne wyjazdy oraz jak zadbać o bezpieczeństwo będąc nad wodą czy w górach.

Uczestnicy spotkania mogli także zapoznać się z codzienną pracą funkcjonariusza, dowiedzieć się, jak są wykonywane odciski palców i do czego są potrzebne policjantom. Mundurowy opowiedział czemu oficer dyżurny mówi przez „stację”, a nie dzwoni na telefon komórkowy do policjantów. Przybliżył również pracę funkcjonariuszy ruchu drogowego tłumacząc do czego potrzebny jest „lizak”,  czemu funkcjonariusz nosi kamizelkę odblaskową, a także jak ważne jest zakładanie odblasków.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami i planami na kolejne spotkania.

 • Spotkanie z kolonistami Spotkanie z kolonistami
  Spotkanie z kolonistami
 • Spotkanie z kolonistami Spotkanie z kolonistami
  Spotkanie z kolonistami

lm/jk/in