Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Próbował wyłudzić kredyt. Teraz odpowie przed sądem

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który usiłował wyłudzić z banku ponad 20 000 złotych kredytu. Mężczyzna podczas składania wniosku o kredyt twierdził, że cały czas pracuje mimo tego, że od kilku tygodni był bez pracy.

Ostródzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę 28- letniego mieszkańca miasta, który próbował wyłudzić z jednym z ostródzkich banków ponad 20 000 złotych kredytu.

28-latek pod koniec marca tego roku poszedł do jednego z banków i złożył wniosek o kredyt. We wniosku zaznaczył, że pracuje zarobkowo, co nie było prawdą. Podczas weryfikacji okazało się, że młody ostródzianin pracował ale jakiś czas temu. Miejsce zatrudnienia jakie podał do wniosku o kredyt  to był ostatni zakład pracy, w którym pracował.   Bank odmówił mu udzielenia kredytu i o całej sprawie powiadomił prokuraturę.

W połowie lipca tego roku  niedoszły kredytobiorca usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.  Teraz ze swojego postępowanie odpowie przed sądem.Za oszustwo kodeks karny przewiduję karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ak/kw