Pisz: Piscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Piscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Policjanci z Pisza i Rucianego- Nidy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Do zdarzenia doszło na terenie ośrodka wypoczynkowego w gminie Ruciane – Nida. Kryminalni ustalili, że sprawcami są mieszkańcy Kętrzyna w wieku od 19 do 28 lat, którzy pobili trzech nieznanych im turystów. Jeden z pokrzywdzonych w ciężkim stanie trafił do szpitala. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w gminie Ruciane - Nida doszło do pobicia. Zdarzenie miało miejsce w nocy. Z ustaleń policjantów wynikało, że trzech nieznanych mężczyzn, bez wyraźnego powodu, pobiło trzech turystów. Jeden z pokrzywdzonych w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy kryminalni z Pisza i Rucianego - Nidy ustalili, że sprawcami są trzej mieszkańcy Kętrzyna, którzy po zdarzeniu najprawdopodobniej wyjechali do domu. Policjanci pojechali tam, by to sprawdzić i zatrzymać osoby podejrzane o dokonanie pobicia.

W miejscu zamieszkania jednego z nich zatrzymali wszystkich trzech sprawców. To mieszkańcy Kętrzyna w wieku od 19 do 28 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu w Piszu. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili im zarzuty.

Wobec mieszkańców Kętrzyna prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyznom grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(as/rj)