Iława: Nie chciał wracać pieszo do domu – ukradł rower - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Nie chciał wracać pieszo do domu – ukradł rower

Iławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Łupem 33-latka padł jednoślad pozostawiony przez właściciela na klatce schodowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych jednośladów.

Policjanci wydziału kryminalnego iławskiej policji ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali,  że może być sprawcą kradzieży roweru, do którego doszło na terenie Iławy. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, ponieważ w piwnicy funkcjonariusze odnaleźli skradziony jednoślad. Mężczyzna przyznał się, że ukradł go z jednej z klatek schodowych, ponieważ nie chciało mu się wracać do domu pieszo. Dodał, że kiedy przyjechał odstawił rower do piwnicy i całkiem o nim zapomniał. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży 33-latkowi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, który przekazali właścicielowi.

Policjanci apelują. Okazja czyni złodzieja – pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych jednośladów

Przypominamy!

- Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!

- Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy na balkonie czy klatce schodowej  przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.

- Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.

- Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.

- Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży, przekazanie tych danych Policji znacznie ułatwi  odzyskanie jednośladu.

- Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży. 

- Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany,  taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.

jk/in

  • Odzyskany rower
    Odzyskany rower