Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce / Górowo Iławeckie: Na temat bezpieczeństwa na drodze i służby w policji

Młodzież, z którą spotkała się policjantka z bartoszyckiej komendy, ma jeszcze trochę czasu na podjęcie ważnych życiowych decyzji. Kim zostaną w przyszłości jeszcze się okaże. Być może część z nich będzie chciała nosić policyjny mundur. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, uczniowie Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim dowiedzieli się jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać stróżem prawa. Przy okazji spotkania rozmawiano też o bezpieczeństwie młodych kierowców.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który trwa od 15 października, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach wczoraj (16.10.2018) rozmawiała o służbie w policji z uczniami Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim. Chociaż ścieżka zawodowa, tych młodych ludzi, jeszcze się nie rozpoczęła, to już teraz powinni zastanawiać się, co chcieliby robić w życiu. Część młodzieży już doskonale wie, w którym kierunku będzie zmierzać, aby zrealizować zwoje palny o wymarzonej pracy, niektórzy z kolei uważają, że mają jeszcze czas na „te sprawy”.

Prawdą jednak jest, że ich obecne postępowanie może mieć kolosalny wpływ na całą przyszłość. Policjantka mówiła, że aby zostać policjantem trzeba mieć nieposzlakowaną opinię i być niekaranym przez sąd za przestępstwo. Młodzież zapoznała się z zasadami doboru do służby, obejrzała film przedstawiający test sprawności fizycznej, który trzeba zdać, aby do policji się dostać. Uczniowie dowiedzieli się też, że w każdą 3 sobotę miesiąca br., w godz. 10 - 14 w Olsztynie na ul. 5 Wilińskiej Brygady AK 3 w siedzibie Oddziału Prewencji Policji można spróbować swoich siła wykonując wspomniany test pod okiem policyjnego instruktora.

  • Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim
    Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim
  • Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim
    Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim
  • Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim
    Spotkanie z uczniami szkoły w Górowie Iławeckim

Kolejna część spotkania poświęcona była rozmowom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Realizowany przez warmińsko – mazurskich policjantów program edukacyjno – profilaktyczny pt. „ Będę odpowiedzialnym kierowcą”, to wspólne przedsięwzięcie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na warmińsko - mazurskich drogach. Organizatorzy chcą dotrzeć do szczególnej grupy uczestników ruchu - przyszłych kierowców. Przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym zostało objęte honorowym patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Działania uatrakcyjnia konkurs skierowany do 17 – 18 letnich przyszłych kierowców, w którym można wygrać voucher o wartości 1500 zł., przeznaczony na sfinansowanie kursu na prawo jazdy kat. B.  Młodzież dowiedziała się do ilu wypadków drogowych doszło na Warmii i Mazurach w 2017 roku, a ile z nich spowodowali młodzi kierujący i tego jakie były główne przyczyny tych zdarzeń. Uczniowie obejrzeli spoty pt. „Nie lekceważ znaków na swojej drodze” i „Mój wybór życie”, które w wymowny sposób przedstawiają, że nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może skończyć się śmiercią.

(mk/tm)