Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Sąd bez pobłażania wobec kierowcy, który postanowił wsiąść za kierownicę nissana pod wpływem alkoholu

5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, zapłaty 3.000 złotych grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat – taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w trybie przyspieszonym, a usłyszał go 58-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Iławscy policjanci ruchu drogowego podczas czynności służbowych zauważyli na jednej z dróg w gminie Iława kierującego nissanem, którego jazda wskazywała na to, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i sprawdzili w policyjnych systemach. Skontrolowali również jego stan trzeźwości. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Okazało się, że 58-letni obywatel Niemiec kierował nissanem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Wczoraj obywatel Niemiec w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu, gdzie usłyszał wyrok: zapłaty świadczenia w wysokości 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, zapłaty 3000 złotych grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

jk/in