Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo. Działania „Znicz 2018”

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w środku tygodnia. Dzień urlopu wzięty w piątek sprawia, że na odwiedzenie cmentarzy i spotkanie z bliskimi mamy do dyspozycji 4-dniowy weekend. Pozwoli to na rozplanowanie odwiedzin grobów bliskich na kilka dni. Nieco mniejszy tłok i ruch przy cmentarzach nie powinien jednak uśpić naszej czujności. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczenie swoich mieszkań, samochodów i pozostałego mienia. Pomocą na głównych trasach dojazdowych do cmentarzy będą służyć policjanci, prowadzący działania „Znicz 2018”.

Jak co roku z końcem października policjanci przygotowują się do wzmożonej pracy – szczególnie na drogach, związanej z masowym przemieszczaniem się osób chcących odwiedzić groby swoich bliskich. W tym roku działania pod hasłem „znicz 2018” zaplanowane zostały w okresie 31 października – 4 listopada, a więc od środy do niedzieli włącznie.

Na drogach…

Na głównych trasach na Warmii i Mazurach, na drogach dojazdowych do miast oraz w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy, zadbają o porządek w ruchu drogowym i bezpieczeństwo podróżujących. Kierowcy jednak muszą pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności to oni sami odpowiadają za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów oraz innych użytkowników dróg. Niestety są wśród nich tacy, którzy o bezpieczeństwie podczas jazdy myślą w ostatniej kolejności. Podstawowym celem policjantów będzie w najbliższych dniach właśnie ujawnianie takich nieodpowiedzialnych kierowców i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Uwaga policjantów skupi się także na eliminowaniu utrudnień w ruchu drogowym poprzez jego upłynnianie, w związku z wprowadzaną tymczasową zmianą organizacji ruchu oraz objęcie nadzorem głównych ciągów dróg w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów. Większy ruch na drogach przy okazji takich uroczystości, realnie wpływa na ilość zdarzeń drogowych. Niestety niektóre z nich kończą się tragicznie.

W domach…

Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił.

Na cmentarzach…

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile to możliwe, większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Warto mieć odliczoną na zakupy kwotę pieniędzy i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie. Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte. Unikajmy samotnego chodzenia na cmentarz po zmroku. Wybierając się tam z dziećmi lub starszymi osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci, pilnujmy, by zbytnio się nie oddalały, pamiętajmy, że w tłumie łatwo się zagubić. W takim przypadku pomoże umieszczona w ubraniu kartka z numerem telefonu do rodziny zagubionej osoby. Robiąc zakupy w sklepach lub na przycmentarnych stoiskach albo podróżując komunikacją miejską, szczególnie w miejscach zatłoczonych uważajmy na kieszonkowców. Torebka powinna być obowiązkowo zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, portfel schowany w głębiej położonej, zapinanej, wewnętrznej przedniej kieszeni.

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Niezależnie od tego warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych.

Działania "Znicz 2018" w regionie:

Zderzenie podczas wyprzedzania

Na trasie Piasty Wielkie - Górowo Iławeckie (powiat bartoszycki) zderzyły się 3 samochody. Wedle wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, osobowe Audi kierowane przez 21-latka, w trakcie wyprzedzania innego auta (Renault Trafic kierowany przez 33-latka) uderzyło w jadące z przeciwka BMW kierowane przez 32-latka, który w wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie bartoszyckim Działania "Znicz 2018" w powiecie bartoszyckim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie bartoszyckim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie bartoszyckim Działania "Znicz 2018" w powiecie bartoszyckim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie bartoszyckim
Niespodziewana przeszkoda przyczyną dachowania
 
O tym , że nie tylko prędkość i brawura, ale także chwila nieuwagi, niespodziewana przeszkoda na drodze, dzikie zwierzę albo konar drzewa mogą doprowadzić do groźnych zdarzeń na drodze, przekonał się w sobotę (03.11.2018) pewien kierowca w powiecie bartoszyckim. Kierowane przez niego BMW dachowało na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno. Wedle jego relacji, chwilę przed zdarzeniem próbował ominąć zwierzę, które wybiegło mu na drogę. 38-latek jechał sam i trafił pod opiekę lekarzy.
 • Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno
  Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno
 • Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno
  Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno
 • Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno
  Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Górowo Iławeckie - Dwórzno

Na drodze stanął łoś
 
W nocy z soboty na niedzielę (03/04.11.2018) na DK 51 w okolicy Kiertyn, około godz. 3:30 auto kierowane przez 35-latka zderzyło się z łosiem, który nagle pojawił się na drodze. Kierowca trafił do szpitala z obrażeniami głowy.
 • Samochód po zderzeniu z łosiem w powiecie bartoszyckim Samochód po zderzeniu z łosiem w powiecie bartoszyckim
  Samochód po zderzeniu z łosiem w powiecie bartoszyckim

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Po raz kolejny właściwa reakcja obywatela stworzyła warunki do wyeliminowania nieodpowiedzialnego kierowcy z drogi. A wszystko wydarzyło się w czwartek (01.11.2018), gdy policjanci zostali powiadomieni, że trasą z Wielkiego Wierzna w kierunku Kurowa jedzie najprawdopodobniej pijany mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast wysłano patrol. Zgłaszający dodał, że pojazd znajduje się w rowie, a kierowca auta, który podróżował sam przesiadł się na siedzenie pasażera. Chwilę później funkcjonariusze dotarli do 22-latka. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili także, że nie posiada on prawa jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem.

 

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie braniewskim

 

Trzech nietrzeźwych rowerzystów wyeliminowanych z ruchu

W środę (31.10.2018) wieczorem w miejscowości Rybno w powiecie działdowskim policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej trzech rowerzystów. Mężczyźni w wieku od 20 do 22 lat przejeżdżali ulicami swojej miejscowości. Okazało się, że wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z 22-latków miał blisko promil alkoholu w organizmie, natomiast 20-latek i drugi z 22-latków mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Pojazdy całej trójki rowerzystów zostały zabezpieczone przed możliwością dalszego kontynuowania jazdy. Wszyscy ww. mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdami innymi niż mechaniczne w stanie nietrzeźwości. Czyn ten stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny. Ponadto wobec sprawcy tego wykroczenia sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie działdowskim Działania "Znicz 2018" w powiecie działdowskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie działdowskim

W czwartek przy ul. Robotniczej policjanci z elbląskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 24-latka jadącego Seatem Cordobą. Mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a auto zabezpieczyła inna trzeźwa osoba. Teraz 24-latek odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie elbląskim Działania "Znicz 2018" w powiecie elbląskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie elbląskim

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie ełckim Działania "Znicz 2018" w powiecie ełckim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie ełckim

Groźne zderzenie na zakręcie

Podczas działań „Znicz 2018” giżyccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierowca Suzuki w Giżycku ulicą Obwodową, a jest to ulica dojazdowa do cmentarza, pędził z prędkością 104 km/h, gdzie przepisy jasno stanowią o dozwolonej prędkości do 50 km/h. Motocyklista stracił już na trzy miesiące uprawnienia do kierowania. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi. Ponadto policjanci pracowali na miejscu bardzo groźnego wypadku, do którego doszło 1 listopada kilka minut po godz. 23:00 na ul. Moniuszki. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że 22-letnia kierująca osobowym Mercedesem, na łuku drogi w prawo zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z jadąca z naprzeciwka Toyotą. Kierująca Mercedesem była trzeźwa i zarówno ona jak i jej pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń (mieli zapięte pasy bezpieczeństwa). Natomiast kierowca Toyoty i obaj pasażerowie w wyniku zdarzenia doznali poważnych obrażeń ciała, zostali przetransportowani do szpitala w Giżycku i Kętrzynie. Według wstępnych ustaleń żaden z nich nie miał zapiętych pasów. Teraz śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

 

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
 • Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018" Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018"
  Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018"
 • Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018" Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018"
  Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018"
 • Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018" Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018"
  Policjanci z Giżycka rozdali odblaski podczas działań "Znicz 2018"

Policjanci w Iławie w trakcie działań  „Znicz 2018” interweniowali w sprawie samochodu, który bez kierowcy w środku ruszył w drogę. Świadkowie i funkcjonariusze uniemożliwili mu (cegłówką) dalszą jazdę, a potem policjanci ustalili właściciela niepokornego auta. Samochód został przestawiony, a jego właściciel pouczony w związku z nieprawidłowym zabezpieczeniem zaparkowanego auta. Na szczęście w tej sytuacji nie doszło do uszkodzenia mienia lub potrącenia przypadkowej osoby.

 

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie iławskim

 

Pijany motorowerzysta zatrzymany przez patrol dzielnicowych

W środę (31.10.2018) po godz. 17:30 na drodze Nowa Różanka – Siniec patrol dzielnicowych zatrzymał do kontroli kierowcę motoroweru, którego tor jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz 58-latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania wytłumaczy się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany traktorzysta zatrzymany przez patrol Straży Granicznej

Także w środę (31.10.2018) około godz. 15.30 funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Barcianach, uzyskali informację o tym, że w kierunku miejscowości Święty Kamień gmina Barciany jedzie nietrzeźwy traktorzysta. Na wskazany odcinek drogi natychmiast wysłano funkcjonariuszy Straży Granicznej, gdzie patrol zatrzymał kierującego. Przypuszczenia okazały się słuszne. Wezwani na miejsce policjanci z Komendy Powiatowej w Kętrzynie zabrali nietrzeźwego kierowcę i  po zbadaniu okazało się, że jechał traktorem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawą zajmą się teraz kryminalni z komendy w Kętrzynie.

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie kętrzyńskim

Cofając uderzył w inne auto. Miał 2 promile

W środę (31.10.2018) przy ul. Grunwaldzkiej w Lidzbarku Warmińskim, jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem Renault Thalia cofając uderzył w zaparkowana Skodę Octavię. Podczas rozmowy właścicielka octavii wyczuła od kierującego zapach alkoholu. Przeprowadzone przez wezwanych na miejsce policjantów badanie potwierdziło obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie 62-latka. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę mieszkańcowi miasta i zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że zanim wsiadł za kierownicę swojego auta pił alkohol. Za popełnione wykroczenie 62-latek został ukarany mandatem karnym, a za przestępstwo jazdy po alkoholu mieszkaniec miasta odpowie przed sądem.

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie lidzbarskim
Nie zdążył wyhamować - zderzenie z udziałem 4 aut

W piątek (02.11.2018) po godz. 12:00 na DK51 na trasie Lidzbark Warmiński — Bartoszyce doszło do wypadku drogowego. Między Samolubiem a Osieką zderzyły się 4 pojazdy. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca VW zatrzymał się na drodze chcąc skręcić w lewo. Za nim zatrzymał się dostawczy Ford Transit, a jadący za nim kierowca samochodu ciężarowego DAF nie zdążył zahamować i wpadł do rowu. Niestety kolejne nadjeżdżające auto – osobowe Renault - również nie wyhamowało i uderzyło w ciężarówkę. Do szpitala przewiezione zostały dwie osoby - kierowca ciężarówki i pasażerka renault.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie mrągowskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie nidzickim

Pomimo dużego natężenia ruchu w dzień Wszystkich Świętych w Nowym mieście Lubawskim nie było większych utrudnień na drogach i ruch w pobliżu cmentarzy odbywał się płynnie. W pierwszych dwóch dniach nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń drogowych zarówno z udziałem kierujących jak i pieszych.

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie nowomiejskim

Jechał za szybko, nie posiadał uprawnień i był pod działaniem środków odurzających

W środę (31.10.2018) przed godz. 16:00 w Olecku na ul. Kościuszki policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. 30-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 74 km/h. Ponadto zarówno kierujący jak i jego pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Gołdap nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a dowód rejestracyjny pojazdu został już wcześniej zatrzymany. W czasie wykonywanych czynności kierujący zachowywał się nerwowo, w związku z tym policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i przeprowadzili badanie testem narkotykowym, które wykazało w organizmie mężczyzny obecność substancji zabronionych. W związku z tym od 30-latka pobrano krew do dalszych badań. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy wkrótce zajmie się sąd.

Tragiczne w skutkach potrącenie na przejściu dla pieszych

W czwartek (31.10.2018) około godz. 19:00 w Morlinach, według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierowca volkswagena jadąc w kierunku Lubawy najechał na przechodzących przez przejście dla pieszych mężczyzn. Obaj piesi zostali z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Policjanci sporządzili dokumentację z miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli wszystkie ślady. Kierowca - mieszkaniec Elbląga, był trzeźwy. Niestety, na skutek poniesionych obrażeń głowy, 43-letni pieszy - mieszkaniec gminy Morąg, zmarł w szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie piskim

Szczycieńscy policjanci odnotowali w czwartek (01.11.2018) jedno zdarzenie z udziałem aut osobowych. Po godz. 7:00 na parkingu przy ul. Mazurskiej 60-letni kierowca BMW, podczas cofania najechał tyłem na zaparkowane renault, następnie przodem wjechał w seata. W wyniku stłuczki nikomu nic się nie stało. Wcześniej zatrzymany przez policjantów został nietrzeźwy motorowerzysta. 66-latek, który  poruszał się mechanicznym jednośladem po miejscowości Michałki, gmina Pasym miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 • Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie szczycieńskim

Nietrzeźwy i bez odblasków. Został potrącony

Węgorzewscy policjanci zostali w czwartek po południu poinformowani o tym, że na trasie Czerwony Dwór - Wysiecze doszło do potrącenia pieszego. Jak ustalili wstępnie policjanci na miejscu zdarzenia, 49-letni pieszy został zahaczony przez przejeżdżające tą trasą auto, za kierownica którego siedział 38-latek. Kierowca był trzeźwy w przeciwieństwie do pieszego, który nie dość, że szedł drogą poza obszarem zabudowanym mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, to nie posiadał na sobie ani odblasków, ani żadnych innych elementów, które wyróżniałyby jego pozycję na drodze. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało i po opatrzeniu przez lekarza został zwolniony do domu. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wskazują, że za spowodowanie tego zdarzenia odpowie pieszy.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie węgorzewskim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie węgorzewskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie węgorzewskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie węgorzewskim Działania "Znicz 2018" w powiecie węgorzewskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie węgorzewskim
 • Działania "Znicz 2018" w powiecie węgorzewskim Działania "Znicz 2018" w powiecie węgorzewskim
  Działania "Znicz 2018" w powiecie węgorzewskim

(kgp/tm)