Iława: Ukradł telewizor. Odpowie przed sądem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Ukradł telewizor. Odpowie przed sądem

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi. Mężczyzna włamał się do mieszkania, skąd ukradł telewizor. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy i odzyskali skradziony przedmiot. 39-latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w mieście. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca po pokonaniu zabezpieczenia w drzwiach wszedł do mieszkania, skąd ukradł telewizor. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków, przeprowadzili również oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniem jest 39-latek. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu, do którego się przyznał. Policjanci odzyskali również skradziony telewizor, który w najbliższym czasie zostanie przekazany pokrzywdzonemu.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

jk/in