Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg, Iława: Towary akcyzowe zabezpieczony u nielegalnych handlarzy

Paczki papierosów poukrywane w różnych miejscach mieszkania albo pakowane po kilka sztuk w woreczkach strunowych i wódka w plastikowych butelkach – nielegalni handlarze towarów akcyzowych na różne sposoby próbują ukryć swój towar przed oczami policjantów i funkcjonariuszy urzędów celno-skarbowych. O tym, jak nieskuteczne są to próby, przekonali się dwaj mężczyźni – mieszkańcy Iławy i Elbląga.

Elbląg

Elbląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to, że trudni się sprzedażą papierosów własnej produkcji, a także rozrabianiem alkoholu i jego sprzedażą. Policjanci pionu PG mieli na uwadze jedno z pomieszczeń użytkowo garażowych przy ul. Słonecznej. Wcześniej uzyskali informację, że jeden z mężczyzn miał sprzedawać i jednocześnie przechowywać tam towar bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano go w momencie, gdy był pomieszczeniu gospodarczym. Funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli 420 opakowań papierosów. Papierosy porcjowane były w woreczki strunowe. Dodatkowo w wynajmowanych przez sprawcę pomieszczeniach, znajdowało się 48 worków foliowych z krajanką tytoniową, a także alkohol w plastikowych i szklanych butelkach. Mężczyzna przyznał się do handlowania papierosami i alkoholem bez znaków akcyzowych. Teraz odpowie za to przed sądem. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Ładowanie odtwarzacza...

Iława

Iławscy policjanci kryminalni wspólnie z Funkcjonariuszem Urzędu Celno -Skarbowego z Olsztyna i jego psem służbowym ustalili, że mieszkaniec powiatu iławskiego może posiadać znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie czynności okazało się, że 66-latek w swoim miejscu zamieszkania w różnych miejscach poukrywał pojedyncze papierosy oraz paczki papierosów, a wszystko wyszło na jaw po tym, jak czworonożny funkcjonariusz Urzędu Celno-Skarbowego wskazywał miejsce ukrycia nielegalnych przedmiotów. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego ukrył 635 paczek papierosów i 2340 szt. pojedynczych papierosów. Mężczyzna  w ten sposób chciał oszukać Skarb Państwa na kwotę prawie 17 000 złotych.

  • Zabezpieczone towary Zabezpieczone towary
    Zabezpieczone towary
  • Zabezpieczone towary Zabezpieczone towary
    Zabezpieczone towary
  • Zabezpieczone towary Zabezpieczone towary
    Zabezpieczone towary

(kn/jk/tm)