Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Kierował ciągnikiem mając ponad 2,7 promila. Zatrzymany dzięki czujności świadka

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dlatego kiedy świadek zauważył kierującego ciągnikiem, który może być pod działaniem alkoholu poinformował oficera dyżurnego. Okazało się, że 44 – latek kierował ciągnikiem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie postąpił 44 – latek, o którym policjantów poinformował świadek. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Kiedy zauważyli opisywany ciągnik zatrzymali go. Okazało się, że przypuszczenia świadka były słuszne. 44 – latek kierował  pojazdem mechanicznym mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Susz nie posiada również uprawnień do kierowania ciągnikiem. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 44 - latkowi. Mężczyzna już wkrótce odpowie przed sądem, do którego trafił akt oskarżenia.
Przypominamy!
Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.
Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

 

jk/kw