Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Chciał ukraść motocykl, próbował zabrać też inny pojazd, którego nie odpalił. „Amator” motoryzacji zatrzymany przez policjantów

Lidzbarscy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamanie do garażu i kradzież motocykla. 21-latek podejrzany jest też o usiłowanie kradzieży osobowego opla z terenu prywatnej posesji. Mieszkaniec miasta przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za tego typu przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10.12.18) na terenie gminy Kiwity. Na podstawie zgłoszenia od pokrzywdzonych mieszkańców gminy policjanci uzyskali informację, że nieznany sprawca wszedł na teren prywatnej posesji i wykorzystując pozostawiony w stacyjce osobowego opla kluczyk próbował nim odjechać.  Pojazdu nie udało się uruchomić, więc sprawca postanowił go porzucić. Następnie sprawca nie dając za wygraną, wszedł na teren sąsiedniej posesji i włamując się do garażu zabrał motocykl m-ki Yamaha. Kiedy sprawcy ponownie nie udało się uruchomić silnika jednośladu, porzucił motocykl w przydrożnym rowie.

Na podstawie zebranych informacji kryminalni wytypowali i ustalili podejrzanego o te czyny mężczyznę. Jeszcze w dniu zgłoszenia policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży. Podczas przesłuchania mężczyzna nie kwestionował swojej winy. 21-latek nie potrafił wyjaśnić policjantom swojego zachowania. Twierdził, że wykorzystał okazję. O dalszym losie 21-latka będzie decydował sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mk/kw

Ładowanie odtwarzacza...