Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Uwaga mieszkańcy! Planowana ewakuacja w dniu 15.12.2018

W związku z odnalezieniem niewybuchów na terenie jednostki wojskowej w Morągu, istnieje zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców Morąga przebywających w strefie zagrożenia obejmującej obszar w promieniu 1500 metrów od miejsca zlokalizowania niewybuchów.

Wczoraj (13.12.2018) zwołany został sztab kryzysowy i zarządzona została ewakuacja mieszkańców w dniu 15 grudnia 2018 roku (sobota) na czas usunięcia niewybuchów przez saperów. Każda osoba zobowiązana jest opuścić strefę zagrożenia do godz. 09:00 w dniu 15.12.2018r.

Planowany czas usuwania zagrożenia to około 4 godziny. Rzeczywiste zakończenie zagrożenia zasygnalizowane będzie sygnałem ciągłym syreny alarmowej. Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie mieszkań i mienia na czas ewakuacji. Teren objęty ewakuacją zabezpieczany będzie przez patrole Policji.

Dla osób, które we własnym zakresie nie zorganizują sobie miejsca pobytu poza strefą zagrożenia, wyznaczone zostały następujące miejsca:

–  Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Mickiewicza 25

–  Szkoła Podstawowa nr 4 ul. Krzywa (przy ratuszu)

–  Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Wróblewskiego 17b

–  Zespół Szkół Licealnych i Ogólnokształcących ul. 11 Listopada 7A

–  Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących ul. Kujawska 1

Dla osób potrzebujących zapewniony zostanie transport autobusowy do wyznaczonych miejsc pobytu. Autobusy podstawione będą w godzinach od 7:30 do 8:45 w następujących miejscach:

–  ul. Bema przy sklepie "Gama"

–  parking przy kościele na Zatorzu

–  sklep spożywczy przy ul. Kilińskiego

–  plac przy dworcu PKP

 

Informujemy, że w związku z trwającą ewakuacją, w strefie zagrożenia zamknięte będą ulice.

Dziś (14.12.2018) od godzin porannych policjanci wraz ze strażakami i żołnierzami prowadzą akcję informacyjną dotyczącą zaplanowanej ewakuacji. Funkcjonariusze informują mieszkańców oraz roznoszą ulotki do wszystkich mieszkań znajdujących się w strefie zagrożenia.