Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Gołdap

Gołdap: W ciągu kilku chwil uszkodził trzy samochody. Był pijany

Szybka i zdecydowana reakcja mieszkańca naszego miasta zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. Mężczyzna wyjeżdżając z osiedlowego parkingu uszkodził kilka zaparkowanych samochodów i barierkę, po czym nie zważając na nic chciał pojechać dalej. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (26.12.18) tuż przed południem na jednym z osiedlowych parkingów w Gołdapi. Kierujący samochodem dostawczym marki Renault wyjeżdżając z parkingu między Placem Zwycięstwa a ul. Mickiewicza uderzył w kilka zaparkowanych samochodów uszkadzając je. Mężczyzna uderzył również w barierkę oddzielającą parking od pasa zieleni. Gdy chciał oddalić się z miejsca zdarzenia został ujęty przez bezpośredniego świadka, mieszkańca miasta, który zabrał mu kluczyki i powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze, którzy bardzo szybko przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca busa był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu wejherowskiego został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Wkrótce odpowie również za spowodowane uszkodzenia.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego karze zadecyduje sąd.

ab/in