Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Spotkanie z kursantami szkoły nauki jazdy. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie

„On, ty i ja – razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” to hasło przewodnie spotkań, a tym samym projektu Starostwa Powiatowego w Gołdapi realizowanego wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi. Miejscowi policjanci spotkali się z kursantami szkoły nauki jazdy z terenu powiatu gołdapskiego. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie.

W ostatnim czasie policjantka z gołdapskiej komendy spotkała się z kursantami miejscowej szkoły nauki jazdy. Podczas spotkania funkcjonariuszka omawiała zagrożenia na drodze oraz prawa i obowiązki każdego uczestnika ruchu drogowego. Dzięki wykorzystaniu alkogoogli i narkogoogli  ci, którzy egzamin mają jeszcze przed sobą mogli przekonać się, jak zmienia się koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Dzięki funkcjonariuszowi Państwowej Straży Pożarnej Jackowi Klimko – który jednocześnie jest ratownikiem – kursanci mogli utrwalić i uzupełnić swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej jak również sprawdzić swoje umiejętności pracując z fantomem. Ponadto wszystkim uczestnikom spotkań rozdawane były karty ICE.

Takie spotkanie z kursantami to profilaktyka, dzięki której zwiększa się świadomość na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze. To również doskonała okazja do rozmowy nad ich przyszłością, dlatego podczas spotkań mundurowi zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji.

Karta „ICE” (w nagłym wypadku) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

(ab/tm)

 • Spotkanie z kursantami
  Spotkanie z kursantami
 • Spotkanie z kursantami
  Spotkanie z kursantami
 • Spotkanie z kursantami
  Spotkanie z kursantami
 • Spotkanie z kursantami
  Spotkanie z kursantami
 • Spotkanie z kursantami
  Spotkanie z kursantami