Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Kierowali pod wpływem alkoholu - postępowania zakończone aktami oskarżenia

Policjanci z iławskiej jednostki wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. 52-latek spowodował kolizję mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 35-latek kierował skodą mając promil alkoholu w organizmie. Już wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 52-latkowi. Mężczyzna kierując bmw na drodze Karpowo – Wieprz w gminie Zalewo nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala. Pobrano mu krew do badań. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że 52-latek kierował bmw mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie. 

Kolejnego nietrzeźwego kierującego wobec którego został sporządzony akt oskarżenia policjanci zatrzymali podczas działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze na terenie powiatu iławskiego od wczesnych godzin rannych badali stan trzeźwości kierowców. Dzięki wykorzystaniu urządzeń alcoblow policjanci szybko i sprawnie przebadali wielu kierowców. W trakcie działań w sumie skontrolowano 1200 kierujących. Okazało się, że jeden z nich był nietrzeźwy. 35-latek kierował skodą mając promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie również zostało zatrzymane prawo jazdy.

Obaj mieszkańcy powiatu iławskiego w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Kierowco pamiętaj !!!

Za kierownicę wsiadaj  zawsze wypoczęty i trzeźwy. Jeśli masz wątpliwości czy możesz kierować pojazdem, informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku iławskiej komendy Policji.

jk/in