Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Uderzył w dwa auta i słup. Pomocy udzielali mu policjanci

Mężczyzna jadący seatem ulicą F. Chopina w Ełku gwałtownie zjechał na prawe pobocze i uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. Następnie kontynuował jazdę i po około 40 metrach zjechał na przeciwną stronę jezdni i uderzył w uliczną latarnię. Jak się okazało, stracił przytomność. Reanimację kierowcy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego prowadzili policjanci KPP w Ełku, w tym jeden będący poza służbą. Nieprzytomnego mężczyznę przewieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło w dniu 08.01.2019 r. około godziny 11.00 na ulicy Fryderyka Chopina w Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna kierujący osobowym seatem z niewyjaśnionych przyczyn gwałtownie zjechał na prawe pobocze drogi i uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. W wyniku uderzenia seat odbił się od aut, zjechał na przeciwległy pas jezdni i po przejechaniu około 40 metrów uderzył w uliczną latarnię. Na wydarzenie natychmiast zareagowali przechodnie, którzy otworzyli drzwi do pojazdu. Na miejscu był też policjant KPP w Ełku aktualnie będący w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz wsiadł do samochodu na miejsce pasażera i już w samochodzie sprawdził czynności życiowe kierowcy, a następnie wraz z drugim przybyłym na miejsce policjantem wyciągnęli mężczyznę z auta i ułożyli go w pozycji bezpiecznej. Ponieważ poszkodowany nie dawał oznak życia, policjanci rozpoczęli masaż serca walcząc o przywrócenie funkcji życiowych 63-latka. Reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia, która przejęła czynności ratownicze. Nieprzytomny mieszkaniec Ełku został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy medycznej.

Na tym etapie czynności trudne jest jednoznaczne rozstrzygnięcie przyczyny wypadku. Z jego okoliczności można wnioskować, że kierujący seatem mógł stracić przytomność, co skutkowało brakiem kontroli nad kierowanym przez niego samochodem.  W takich sytuacjach krótki czas od ustania funkcji życiowych u poszkodowanego do podjęcia pierwszych czynności ratunkowych zdecydowanie zwiększa szanse na jego przeżycie lub wręcz warunkuje uratowanie ludzkiego życia.

(rb/rj)

 

Ładowanie odtwarzacza...