Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Nie stosował się do sądowych zakazów. Sąd odwiesił wyrok

29-latek nie stosował się do nałożonych przez sąd obowiązków podczas okresu próby. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego złamał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna najbliższe 10 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące zniszczeniu mienia. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca za pomocą ostrego narzędzia porysował samochód pokrzywdzonego. Okazało się, że czynu tego dokonał 29-latek. Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że to nie jedyny czyn jakiego się dopuścił. Mężczyzna groził również pozbawieniem życia pokrzywdzonemu jak i swojej byłej partnerce, która w obawie o swoje życie i zdrowie także o wszystkim poinformowała funkcjonariuszy. Podczas czynności prowadzonych w lutym 2018 roku mundurowi przesłuchali świadków, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 29-latkowi. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator wtedy zastosował wobec mieszkańca powiatu ostródzkiego policyjny dozór. Mężczyzna musiał w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego dwa razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie oraz miał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz ma zakaz zbliżania do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 m. Został skazany prawomocnym wyrokiem na łączną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby.

Mieszkaniec powiatu ostródzkiego nie potrafił jednak wykorzystać danej mu szansy i nie stosował się do nałożonych na niego przez sąd obowiązków tj. sądowego zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. W związku z tym sąd zadecydował o odwieszeniu wyroku. Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 10 dni.

(jk/tm)