Szczytno: By zdobyć pieniądze okradł dziadka - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: By zdobyć pieniądze okradł dziadka

Szczycieńscy policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali 25-letniego mieszkańca gm. Wielbark, który pod koniec grudnia 2018 r. najpierw ukradł klucz od domu dziadka, by następnie wynieść z niego elektronarzędzia. Po kradzieży narzędzia oddał do lombardu, gdzie je spieniężył.

Wczoraj (15.01.2019) policjanci kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że w przedostatni dzień 2018 r. okradł swojego dziadka. Najpierw ukradł klucze od domu, by następnie wynieść z niego pilarkę oraz ostrzałkę elektryczną do łańcucha.

Jak wynika z ustaleń śledczych, tego samego dnia kiedy ukradł elektronarzędzia, wybrał się z nimi do Szczytna, gdzie w jednym z lombardów sprzedał je za kwotę 80 zł.

Mężczyzna usłyszał zarzut włamania. Podczas wyjaśnień 25-latek tłumaczył, że okradł swojego dziadka, gdyż potrzebował pieniędzy. Dodał również, że miał zamiar wykupić narzędzia w terminie późniejszym i je zwrócić właścicielowi, jednakże nie zdążył, gdyż został zatrzymany przez policję. Policjanci odzyskali skradzione mienie.  

Za czyn którego dopuścił się 25-latek grozi mu do 10 lat więzienia i pewnie mniejszy poziom zaufania ze strony rodziny. 

(aw/tm)