Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Olecko

Olecko: Zaczęło się od kradzieży w kościele. Okazało się, że 19-latek ma więcej na sumieniu - łącznie usłyszał 6 zarzutów

Sporządzeniem aktu oskarżenia zakończyło się prowadzone przez oleckich policjantów, pod nadzorem prokuratora, postępowanie dotyczące licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec gminy Gołdap usłyszał łącznie 6 zarzutów.

Jak już informowaliśmy, w Wigilię oleccy policjanci zatrzymali 19-latka, który z jednego z kościołów ukradł wzmacniacz, podświetlacz i ładowarkę do mikrofonów o łącznej wartości 2.500 złotych.

Podczas prowadzonego postępowania w tej sprawie kryminalni ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej przestępstw. Jak się okazuje, mężczyzna kradł  telefony z biur, szkół czy hoteli oraz elektronarzędzia.

Sprawca nie oszczędził również drugiego kościoła na terenie miasta. 31 grudnia ubr.  wszedł do świątyni, a następnie wybił szybę w zabezpieczonej na klucz skarbonie i zabrał z niej 550 złotych.

9 stycznia br. funkcjonariusze ponownie zatrzymali 19-latka. Tym razem usłyszał on łącznie 6 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci sporządzili akt oskarżenia.

Za kradzieże i kradzieże z włamaniem mieszkańcowi powiatu gołdapskiego grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

jsz/in

  • Zatrzymany 19-latek
    Zatrzymany 19-latek
  • Odzyskane elektronarzędzia
    Odzyskane elektronarzędzia