Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Szczytno

Dzięki obywatelskiej postawie wykluczyli z ruchu drogowego 66-latka, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci ze szczycieńskiej jednostki policji wykluczyli z ruchu drogowego pijanego 66-latka. Mieszkaniec gminy Jedwabno miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nie posiadał także uprawnienia do kierowania.

W poniedziałek (18.03.2019) przed godziną 22.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał informację, z treści której wynikało, że po drodze krajowej nr 58 pomiędzy miejscowościami Narty-Szczytno porusza się pojazd smart, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Miała na to wskazywać jazda całą szerokością drogi. Na miejsce od razu skierowany został patrol, który do zatrzymania pojazdu użył sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W samochodzie oprócz kierowcy znajdował się 49-letni pasażer.
 

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo w wyniku sprawdzenia danych w policyjnej bazie okazało się, że pomimo tego, że samochód jest własnością kierowcy to nie posiada on uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5.000 zł.

Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

aw/in