Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wręczyć policjantom łapówkę. Teraz odpowie przed sądem

Policjanci z lidzbarskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 20 km/h. 55-letni kierowca volvo w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych zaproponował policjantom łapówkę. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (20.03.19) około godz. 17.00 lidzbarscy policjanci ruchu drogowego podczas prowadzonych działań „Prędkość” dokonali pomiaru prędkości kierującego pojazdem ciężarowym m-ki Volvo. W miejscowości Drwęczno, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 20 km/h. Za popełnione wykroczenie mundurowi nałożyli na mieszkańca Dobrego Miasta mandat karny w wysokości 100 zł oraz dwa punkty karne. W trakcie wykonywanych czynności 55-latek podszedł do policjanta i usiłował przekupić policjanta, wręczając mu 100 zł banknot w zamian za pouczenie i odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Pieniądze, które oferował funkcjonariuszom zostały zabezpieczone.

Teraz mieszkaniec powiatu olsztyńskiego odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie, ale również za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Grozi za to kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(mk/rj)