Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po alkoholu wsiedli za kierownice pojazdów. Zostali wyeliminowani z ruchu

Policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się kierować mimo wcześniej wypitego alkoholu. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie.

Działdowo:

W piątek (14.06.2019r.) w jednej z miejscowości w gminie Rybno policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Jednośladem kierował 59-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wcześniej spożywał alkohol. Policjanci uniemożliwili 59-latkowi dalszą jazdę. Mężczyzna odpowie za wykroczenie prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu.

W tym samym dniu patrol prewencji na jednej z ulic w Działdowie zatrzymał mieszkankę Działdowa, która kierowała samochodem osobowym marki Ford Fokus będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie  prawo jazdy i uniemożliwili jej dalszą jazdę.

W niedzielę (16.06.2019r.) na jednej z ulic wjazdowych do Działdowa patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego motorowerem marki Junak. Mężczyzna jechał jednośladem wspomagany promilami. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wskazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Również w tym przypadku kierujący motorowerem został pozbawiony dalszego prowadzenia pojazdu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara finansowa min. 5 tys. zł., kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami od roku do 15 lat.

Pisz:

W piątek (14 czerwca br.) przed godz. 20.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie, który wjechał do przydrożnego rowu. Z informacji wynikało, że pijanego kierowcę zatrzymał jakiś chłopiec.

Policjanci natychmiast pojechali do miejscowości Ciesina, gdzie miało dojść do tego zdarzenia. Na miejscu funkcjonariusze zastali trzech chłopców w wieku 11 lat i dwóch 14-latków, którzy wskazali leżący w rowie pojazd marki Opel Zafira. To oni powiadomili policję o zdarzeniu i zabrali kluczyki z auta, by uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. W pojeździe nie było ani kierowcy, ani też pasażera.

Funkcjonariusze odnaleźli kierującego oplem ukrywającego się w pobliskich zaroślach. Był to 41-letni mieszkaniec gminy Pisz, który był kompletnie pijany. Zaprzeczał, aby to on kierował. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że w trakcie zdarzenia w pojeździe były dwie osoby. Pasażer z rozbitą głową poszedł w kierunku domu. To właśnie tam patrol zastał 39-latka, który miał obrażenia głowy, bo uderzył nią w przednią szybę. Mężczyzna także był kompletnie pijany. Podobnie jak kolega miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Ostatecznie kierujący oraz pasażer opla zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy. Po wytrzeźwieniu 41-letni kierowca usłyszał dwa zarzuty kierowania oplem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Ełk:

Uwaga na drodze i trafna ocena sytuacji 29-letniego kierowcy z Ełku doprowadziła do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna jadąc z miejscowości Bobry do Ełku zwrócił uwagę na jadący przed nim samochód osobowy marki Honda CRV, którego kierujący co chwila wyjeżdżał na przeciwległy pas ruchu uderzając w krawężnik. Mężczyzna mając podejrzenia, że kierowca Hondy może być pijany, przez cały czas jechał za nim do czasu, aż ten zatrzymał auto na osiedlowym parkingu. Potem jeszcze pilnował kierowcy do przyjazdu patrolu Policji. Od mężczyzny wyczuwalny był silny zapach alkoholu, odmówił jednak poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym, została mu pobrana krew do badań.

Nowe Miasto Lubawskie:

W miniony weekend na drogach powiatu nowomiejskiego policjanci prowadzili wzmożoną akcję pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Działania funkcjonariuszy były skoncentrowane na przeprowadzeniu maksymalnej ilości kontroli kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas działań policjanci wyeliminowali z dróg 6 takich nieodpowiedzialnych kierowców.

W piątek tuż przed godz. 16:00 w Kurzętniku policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierujący jednośladem 53 - letni mieszkaniec gminy Kurzętnik  jest w stanie po użyciu alkoholu, z wynikiem niespełna pół promila alkoholu.

Chwilę później na ul. Kopernika w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. 28-latek także miał w organizmie niespełna pół promila alkoholu.

Ok. godz. 17:00 na ulicy Betoniarskiej w Kurzętniku funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego rowerzystę. 23- letni mieszkaniec gminy Kurzętnik miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W sobotę tuż przed godziną 6 rano na ulicy Lipowej w Biskupcu dzielnicowi zatrzymali kierującą oplem mieszkankę tej gminy. 45-letnia kobieta miała niespełna pół promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, ok godz. 16:30 policjanci ruchu drogowego w Boleszynie wyeliminowali z dalszej drogi kierującego audi. 63-leni mieszkaniec gminy Lidzbark miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę ok. godz. 17:25 na ulicy Nowomiejskiej w Marzęcicach zatrzymany do kontroli został rowerzysta. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 38-letni mieszkaniec gminy Biskupiec ma w organizmie blisko 4 promile alkoholu!

Kętrzyn:

W niedzielny poranek (16 czerwca br.) parę minut przed godziną 6.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał informację o tym, że na ul. Chrobrego stoi rozbity samochód. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że siedzący za kierownicą seata 22-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec miasta kierował samochodem mając blisko 1  promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna z urazem głowy został przewieziony do szpitala. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Iława:

W niedzielę (16.06.2019 r.)  funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu  1 kierującego, który zdecydował się prowadzić, pomimo wcześniej spożytego alkoholu. 49-latek został zatrzymany przez policjantów, kiedy golfem jechał ulicą Jagiellończyka w Iławie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się musiał tłumaczyć przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(jn/as/aj/lm/ab/ap/rj)