Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany mężczyzna przyjechał zgłosić kradzież telefonu. Po chwili został zatrzymany

Do elbląskich policjantów zgłosił się pewien mężczyzna. Pofatygował się na tyle, by osobiście stawić się w budynku komendy. Wszystko po to, by zgłosić kradzież telefonu komórkowego. Jako, że policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu, to odłożyli przyjęcie zawiadomienia i pouczyli go, aby przyszedł ponownie, gdy będzie trzeźwy. 38-letni mężczyzna wyszedł przed budynek komendy, wsiadł na zaparkowany skuter i odjechał. Po chwili ponownie spotkał się z policjantami, jednak już w nieco innych okolicznościach.

Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przyszedł mężczyzna, który chciał zgłosić kradzież telefonu. Niestety był pod wpływem alkoholu, co spowodowało, że policjanci zgodnie z przepisami nie mogli przyjąć od niego zawiadomienia. Poinstruowali go, aby przyszedł ponownie gdy wytrzeźwieje. Mężczyzna wyszedł z budynku.

Czujne oko oficera dyżurnego podążyło za nim. Policjant zauważył, że mężczyzna odjeżdża skuterem. Od razu poinformował o tym najbliższy patrol ruchu drogowego i po chwili kierujący został zatrzymany na al. Tysiąclecia.

Jak się okazało 38-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dalej już nie pojechał. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(kn/tm)