Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani kierowcy wyeliminowani z dróg dzięki obywatelskim zgłoszeniom - wśród nich 38-latek z dożywotnim zakazem i 3 promilami

Praktycznie nie ma dnia, aby warmińsko-mazurscy policjanci nie interweniowali wobec kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Sprzymierzeńcem w walce z tym niechlubnym gronem użytkowników dróg są mieszkańcy regionu. To właśnie oni coraz częściej informują policjantów o niepokojących sytuacjach na drogach. Tak było w przypadku 38-letniego kierowcy volvo. Mężczyzna mając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadł „za kółko”. Miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Pisz

Dzięki czujności anonimowego kierowcy policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Zatrzymali go do kontroli drogowej we wtorek (16 lipca br.) po godzinie 16.00 w miejscowości Grzegorze.

Był to pojazd marki Volvo. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec Ełku. Już po otwarciu drzwi tego pojazdu policjanci wyraźnie poczuli zapach alkoholu od kierowcy. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wykonując dalsze czynności z udziałem 38-latka funkcjonariusze ustalili w policyjnych systemach informatycznych, że kierujący ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od listopada 2016 roku.

W tej sytuacji samochód przekazany został wskazanej przez kierowcę osobie, która była trzeźwa i miała uprawnienia do kierowania samochodem.

Mieszkaniec Ełku poniesie konsekwencje za jazdę autem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Bartoszyce

Wczoraj (16 lipca br.) przed godziną 20.00 oficer dyżurny bartoszyckiej jednostki policji otrzymał informację, że w jednej z miejscowości nieopodal Bartoszyc prawdopodobnie pijany mężczyzna jeździ vw. Interweniujący w tej sprawie policjanci zauważyli wskazane auto i wylegitymowali jego kierowcę. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec tej miejscowości miał w organizmie 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a to tylko przedsmak czekających go przykrych konsekwencji. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

asz/mk/in