Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Lidzbark Warmiński

Poszukiwany listami gończymi za rozbój zatrzymany. Dodatkowo odpowie za kradzież z włamaniem

Policjanci z Ornety zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 2 listami gończymi za przestępstwo rozboju. Mężczyzna nie chciał iść do aresztu i ukrywał się u partnerki. 37-latek jest również podejrzany o kradzież z włamaniem do domu w Ornecie, skąd ukradł 2 laptopy o wartości 6.000 zł. Zatrzymany jeszcze dziś trafi do zakładu karnego.

Funkcjonariusze z orneckiego komisariatu zatrzymali 37-letniego mieszkańca Ornety w mieszkaniu jego partnerki.

Mężczyzna poszukiwany 2 listami gończymi za przestępstwo rozboju, ukrywał się na terenie sąsiedniego powiatu. Kiedy funkcjonariusze ustalili, że 37-latek może przebywać u swojej partnerki na terenie Ornety, zapukali do drzwi jej mieszkania. Ta informacja potwierdziła się, mężczyzna został zatrzymany.

Ponadto orneccy kryminalni ustalili, że 37-latek może mieć związek ze sprawą włamania do mieszkania, które miało miejsce w dniu 8 lipca br. Wówczas sprawca pokonał zabezpieczenie i wyniósł 2 laptopy o wartości 6.000 zł.

Zatrzymany mieszkaniec Ornety podczas prowadzonych czynności przyznał się do stawianego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia. Policjanci odzyskali też skradzione przedmioty.

37-latek jeszcze dziś zostanie przekazany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata. Odpowie też za przestępstwo kradzieży z włamaniem, które jest zagrożone karą 10 lat pozbawienia wolności.

mk/in

  • Przed pomieszczeniem dla osób zatrzymanych stoi zatrzymany 37-latek, a za nim policjant
    Zatrzymany 37-latek