Nietrzeźwa pracownica. Trzy promile za sklepową ladą - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa pracownica. Trzy promile za sklepową ladą

Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie ekspedientka, która w takim stanie obsługiwała klientów w jednym z mrągowskich sklepów. Wykonując czynności zawodowe w stanie nietrzeźwości popełniła wykroczenie, za które grozi kara grzywny lub aresztu.

W poniedziałek (12.08.2019) około godz. 8:00 rano mrągowska policja została powiadomiona o tym, że w jednym z mrągowskich sklepów obsługuje nietrzeźwa ekspedientka. Skierowani na  miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. W sklepie za ladą znajdowała się kobieta, której już sam sposób zachowania wskazywał, że jest pijana. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło stan 53-letniej ekspedientki i wykazało, że w jej organizmie krążyły ponad 3 promile alkoholu.

Kobieta nie została dopuszczona już do wykonywania dalszych obowiązków. Jej obowiązki przejęła inna pracownica. Zgodnie z Kodeksem Wkroczeń za podjęcie czynności zawodowych lub służbowych w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywny. Oprócz konsekwencji prawnych pracodawca może podjąć kroki dyscyplinarne.

(dk/tm)