Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież torby podróżnej z pieniędzmi zatrzymani

Orneccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców miasta podejrzanych o kradzież torby podróżnej, pozostawionej na chwilę przy kasie jednego z miejscowych marketów. Łupem sprawców padły m.in. pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy oraz odzież. Wszystko na łączną kwotę około 1000 zł. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Lidzbarskich policjantów o zdarzeniu poinformował jeden z klientów marketu spożywczego na terenie Ornety. Według relacji mężczyzny, po wejściu do sklepu pozostawił przy kasie torbę podróżną i przed wyjazdem poszedł na halę sprzedażową zrobić zakupy. Kiedy stanął z nimi w kolejce do kasy zorientował się, że ktoś jego torbę zabrał. W środku mężczyzna pozostawił portfel z pieniędzmi, dokumenty, telefon komórkowy oraz odzież. Właściciel rzeczy wycenił wartość poniesionych strat na łączną kwotę 1 000 zł.

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do wyjaśnienia okoliczności zniknięcia torby. Analizując najpierw monitoring obiektu, a następnie monitoring miejski, prowadząc dalsze czynności wytypowali podejrzanych o to przestępstwo.

Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali 46- i 25-latka. Mężczyźni mieli przy sobie torbę pokrzywdzonego. Obaj mieszkańcy miasta usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(mk/tm)