Iława: XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Młodzież z powiatu iławskiego pod okiem policjantów, strażaków i ratowników medycznych rywalizowała w ramach „XXII Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy”. Jak przyznali fachowcy, po zaprezentowaniu się uczniów poszczególnych szkół byli oni mile zaskoczeni wiedzą i umiejętnościami uczestników turnieju. Policjanci pogratulowali uczniom biorącym udział w zawodach.

Wczoraj w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Iławie odbyły się w „XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy”. Głównym celem mistrzostw było nabycie umiejętności niesienia pomocy w nagłych wypadkach oraz ratowania życia. Mistrzostwa składały się z 2 etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test, obejmujący zagadnienia związane z pierwszą pomocy. Drugi etap dotyczył praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Składał się z 3 punktów. W pierwszym uczniowie musieli pomóc ciężarnej kobiecie i 5 latkowi, który stracił oddech, w drugim udzielić pomocy dwóm pijanym, z których jeden z nich był ranny w twarz. Natomiast w trzecim uczniowie pomagali osobie zaatakowanej przez psa. Była to dla nich prawdziwa lekcja, gdyż atak psa pozorował policyjny pies.


W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 9  drużyn z całego powiatu iławskiego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury składające się z policjantów, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie i ratowników medycznych oraz pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża.

W mistrzostwach na poziomie szkół gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Iławie. W ramach rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych na pierwszym miejscu znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Na zakończenie Burmistrz Miasta Iławy Włodzimierz Ptasznik oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wręczyli dla uczestników nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary. Insp. Krzysztof Konert Komendant Powiatowy Policji w Iławie oraz policjanci otrzymali podziękowanie za pomoc w organizacji XXII Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Dyrektor Samorządowego Gimnazjum nr 2 w Iławie Barbara Szabelska pogratulowała młodzieży zapału i podziękowała za chęć udziału w eliminacjach.

jk/af

  • KPP Iława
  • KPP Iława
  • KPP Iława