Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Szlachetna paczka” - policjanci i pracownicy cywilni włączyli się do akcji

Warmińsko-mazurscy policjanci i pracownicy cywilni po raz kolejny przyłączyli się do akcji "Szlachetna Paczka". Tak jak w latach ubiegłych przygotowali paczki dla potrzebujących rodzin. Wspólnie zebrane środki pozwoliły m.in. na zakup lodówki, stołu, kanapy. Do rodzin pojechały również środki czystości, żywność oraz prezenty dla dzieci.

Ostróda

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Program działa od 2001 roku i obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przyłączyli się wspólnie policjanci i pracownicy cywilni ostródzkiej komendy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostródzie.

Przedstawiciele komendy oraz starostwa wybrali wspólnie rodzinę, która potrzebowała pomocy i wspólnie z wolontariuszem, który opiekował się rodziną podjęli decyzję co do sposobu pomocy potrzebującym. Ze zgromadzonych środków zakupiono kanapę oraz lodówkę. Rodzina dodatkowo otrzymała środki chemiczne, kosmetyczne oraz żywność.

"Szlachetna paczka" wybranej rodzinie została przekazana wczoraj (08.12.2019).

To było bardzo ważne i wzruszające wydarzenie.

Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy z innymi ludźmi, którzy tej pomocy potrzebują.

 

 • Ostróda - szlachetna paczka Policjant z pracownikiem stowarzyszenia w magazynie szlachetnej paczki, w tle przygotowane prezenty
  Ostróda - szlachetna paczka
 • Ostróda - szlachetna paczka Prezenty, m.in. kanapa załadowywane przez policjanta i inne dwie osoby do ciężarówki
  Ostróda - szlachetna paczka

Olecko

Kolejny raz oleccy policjanci włączyli się w akcję i wspólnie z pracownikami oleckiej komendy oraz zaprzyjaźnionymi darczyńcami, przygotowali "szlachetną paczkę" wybranej rodzinie z terenu Olecka. Znalazły się w niej m.in. łóżko, stół, produkty żywnościowe, środki czystości, a także prezenty dla trojga dzieci.   

Wczoraj (08.12.2019 r.) przed południem policjanci z Komendantem Powiatowym Policji w Olecku odwiedzili wybraną rodzinę i przekazali przygotowane dla niej paczki. Prezenty sprawiły rodzinie dużą radość i wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

 • Olecko - szlachetna paczka Policjant i policjantka pakują prezenty do kartonów
  Olecko - szlachetna paczka
 • Olecko - szlachetna paczka Policjantka i zebrane prezenty
  Olecko - szlachetna paczka
 • Olecko - szlachetna paczka Policjant pakujący prezenty
  Olecko - szlachetna paczka

 
Gołdap:

Do tegorocznej akcji włączyli się też policjanci i pracownicy cywilny gołdapskiej komendy. Funkcjonariusze z anonimowej bazy wybrali rodzinę, której postanowili pomóc. Na podstawie sporządzonej listy potrzeb za zebrane pieniądze przygotowali „szlachetną paczkę”, w której znalazły się m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, sprzęt gospodarstwa domowego i odzież. Nie zabrakło również drobnych upominków dla poszczególnych członków rodziny.

Zebrane wspólnie środki pozwoliły na zapewnienie rodzinie wszystkich ich potrzeb i tych małych i tych dużych.

W sobotę przygotowane paczki policjanci zawieźli do magazynu mieszczącego się w jednej z gołdapskich szkół, skąd później trafiły do wybranej rodziny. Liczymy, że sprawiły radość i wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych osób. Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy z innymi ludźmi, którzy tej pomocy potrzebują.

Serdecznie dziękujemy za szlachetność serca wszystkim policjantom i pracownikom, którzy wsparli akcję.

 

 

ak/jsz/in/ab