Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł nietrzeźwemu mężczyźnie, któremu groziło wychłodzenie

Okres jesienno-zimowy niesie zagrożenia nie tylko dla osób bezdomnych potrzebujących pomocy, ale również dla osób nietrzeźwych, którzy z uwagi na stan upojenia alkoholowego tak samo narażeni są na utratę zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia. Zwracajmy uwagę na osoby, które śpią na ławkach, w parkach czy też w opuszczonych budynkach. Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę, bo każdy z nas może pomóc.

Każdego roku w okresie zimowym na terenie kraju odnotowuje się przypadki zgonów osób, szczególnie tych bezdomnych potrzebujących pomocy, samotnych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu. Przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu.

Dlatego tak ważne jest każdorazowe reagowanie, gdy widzimy kogoś, kto potrzebuje pomocy. Tak też było w sobotę (07.12.2019 r.) kiedy to dzielnicowy ze szczycieńskiej komendy – mł. asp. Grzegorz Licki, w czasie wolnym od służbu po godzinie 22:00 w miejscowości Tylkowo, gmina Pasym zauważył w przydrożnym rowie nietrzeźwego śpiącego mężczyznę. 59-letni mieszkaniec gminy Pasym znajdował się w warunkach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Mężczyzna nie był w stanie o własnych siłach wstać i udać się do domu. Na miejsce przyjechał patrol policji który przekazał mężczyznę pod opiekę żony. 

Apelujemy do wszystkich, żeby nie przechodzili obojętnie wobec tych, którzy potrzebują pomocy. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Jeden telefon wystarczy, aby uratować komuś życie.

(aw/rj)