O pracy policjanta z węgorzewskimi licealistami - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O pracy policjanta z węgorzewskimi licealistami

Wczoraj policjanci spotkali się z uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, gdzie przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat zawodu policjanta i bezpieczeństwa na drodze. Podczas prelekcji funkcjonariusze opowiadali o swojej służbie oraz wymaganiach, jakie należy spełnić, aby zostać Policjantem. Mundurowi przekazali również młodzieży mnóstwo cennych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (10.12. 19r.) policjanci odwiedzili uczniów klas I w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie, gdzie odbyło się niecodzienne spotkanie. W trakcie prelekcji młodzież zapoznała się z charakterystyką pracy w Policji. Spotkanie przeprowadzili policjanci ruchu drogowego oraz profilaktyk z węgorzewskiej komendy, którzy rozmawiali z młodzieżą m.in. na temat doboru i rekrutacji do Policji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zapoznali zebranych z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta informując jednocześnie o możliwościach rozwoju oraz kształcenia się w szkołach policji. Na spotkaniu zaprezentowano uczniom różne aspekty służby w tej formacji.

Policjanci przekazali uczniom wiele cennych wiadomości o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przestrzegali również, jakich zachowań należy unikać by bezpiecznie poruszać się po drogach. Na spotkaniu pojawił się także temat używania elementów odblaskowych. Policjanci zachęcali młodzież do ich używania nie tylko w sytuacjach, do jakich obligują ich przepisy ruchu drogowego, ale również tam, gdzie nie jest to wymagane, a zapewnić może im bezpieczeństwo.

(af/rj)

  • spotkanie policjanta z uczniami
  • spotkanie policjanta z uczniami