Kradł perfumy - został zatrzymany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł perfumy - został zatrzymany

Zarzuty kradzieży luksusowych perfum o łącznej wartości ponad 2 tyś. złotych oraz alkoholu o wartości blisko 140 złotych, usłyszał 38-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna działając w krótkich odstępach czasu, wykorzystując nieuwagę pracowników drogerii oraz jednego z supermarketów na terenie miasta, dokonał kradzieży 8 flakonów perfum oraz 3 butelek wysokoprocentowych napojów alkoholowych. Nieuczciwy klient nie nacieszył się długo skradzionym towarem. Praca operacyjna szczycieńskich kryminalnych doprowadziła do jego zatrzymania. Teraz szczycieński miłośnik drogich zapachów za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Schemat działania sprawcy kradzieży w każdym przypadku wyglądał identycznie. 38-latek wchodził do drogerii, zabierał z półki pudełka z drogimi perfumami i wybiegał z łupem schowanym pod ubraniem. Wytężona praca operacyjna szczycieńskich kryminalnych, przyczyniła się do szybkiego zatrzymania nieuczciwego klienta. 38-letni mieszkaniec Szczytna usłyszał już zarzuty kradzieży 8 flakonów luksusowych perfum o łącznej wartości ponad 2 tyś. złotych oraz 3 butelek wysokoprocentowych napojów alkoholowych o wartości blisko 140 złotych.

Teraz szczycieński miłośnik perfum za swoje zachowanie odpowie przed sądem.  Przestępstwo kradzieży reguluje kodeks karny. Zgodnie z definicją z art. 278 k.k. – kto w celu przywłaszczenia zabiera cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(ic/rj)