Nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani przez policjantów - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani przez policjantów

Policjanci z Warmii i Mazur zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. Mężczyźni kierowali z nadmierną prędkością lub mimo dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Funkcjonariusze pracowali też na miejscu zdarzeń drogowych.

Lidzbark Warmiński:

Wczoraj (13.05.20) kilka minut po godzinie 15.00 policjanci ruchu drogowego podczas patrolu gminy Lidzbark Warmiński na trasie Lidzbark Warmiński - Górowo Iławeckie, w miejscowości Nowa Wieś Wielka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem mondeo. Za kierownicą siedział 32-latek.

Podczas sprawdzania w policyjnej bazie okazało się, że mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego ma orzeczony dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Zakaz, który złamał  mieszkaniec miasta obowiązywał od listopada 2016 roku. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie i przekazali pojazd osobie przez niego wskazanej.

Jazda samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu, jest przestępstwem i niesie za sobą poważne konsekwencje. W myśl obowiązujących przepisów jeśli kierujący pojazdem ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, to odpowiada przed sądem z artykułu 244 kodeksu karnego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Szczytno:

Wczoraj (13.05.20r.) policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Nowe Gizewo kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Około godziny 20:00 zatrzymali kierującego Volkswagenem, który jechał z prędkością 122 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. 20-letni mieszkaniec Szczytna, przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze na nieodpowiedzialnego kierowcę nałożyli mandaty w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych za popełnione wykroczenie.

Przypominamy, że już od prawie 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawo jazdy kierowcom, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Olsztyn:

Wczoraj (13.05.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących na terenie Olsztyna, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Pierwszy z nich - 22-latek jechał BMW z prędkością 109 km/h na al. Armii Krajowej, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Drugi kierujący osobowym renault na ul. Towarowej przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 57 km/h.

W obu przypadkach mężczyźni stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto, zostali ukarani surowymi mandatami, a na ich konta wpłynie po 10 punktów karnych.

Działdowo:

W Działdowie na skrzyżowaniu ulic Świerkowej z Leśną kierująca samochodem marki Audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerzyście kierującemu motorowerem marki Dafier. Kobieta doprowadziła do zderzenia pojazdów. Obecni na miejscu zdarzenia policjanci  ruchu drogowego ukarali sprawczynię mandatem i punktami karnymi za spowodowanie kolizji. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od motoroweru z uwagi na jego uszkodzenia pokolizyjne. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ostróda:

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.05) około godz. 19:00 w m. Lubajny. Według wstępnych ustaleń kierujący daewoo 27- latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas jezdni gdzie czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Kierowca daewoo był reanimowany na miejscu. Następnie został przetransportowany do szpitala. Niestety, na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Osoby podróżujące volkswagenem nie potrzebowały hospitalizacji.
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

 

  •  zniszczone auto
 
Kętrzyn:

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.05.2020) parę minut po godz. 14:00 w Kętrzynie na ulicy Plac Słowiański. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu, 63-letni kierujący osobowym volkswagenem podczas włączania się do ruchu z ulicy Krótkiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla poruszającego się drogą z pierwszeństwem pojazdu marki Opel Astra. Kierował nim 27-latek, który jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 63-letniemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Policjanci zbadali trzeźwość kierowców – byli trzeźwi. W najbliższym czasie obaj kierujący będą tłumaczył się przed sądem.
Również wczoraj (13.05.2020) kilka minut po godz. 19:30 patrol ruchu drogowego kętrzyńskiej komendy policji kontrolował prędkość kierowców na drodze wojewódzkiej w miejscowości Wilkowo. Tam do kontroli drogowej został zatrzymany 26-letni mieszkaniec gminy Dąbrówno, kierujący skodą. Mężczyzna pędził z prędkością 127 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 77 km/h stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Dodatkowo dostał kilkuset złotawy mandat, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

(mk/ic/rp/jn/ab/ab/rj)