Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał „odhaczyć” policyjny dozór przywłaszczonym oplem

Pewien 33-latek ze Szczytna pożyczył od swojego kolegi samochód i narzędzia budowlane. Gdy właściciel upomniał się o swoją własność, „kumpel” wyłączył telefon i unikał z nim kontaktu. Rozzłoszczony 42-latek zgłosił sprawę szczycieńskim śledczym. Niespełna dwa dni później do miejscowej komendy zgłosił się sprawca przywłaszczenia opla, który akurat stawił się na policyjny dozór. Zastępca oficera dyżurnego natychmiast powiązał mężczyznę ze zgłoszonym dwa dni wcześniej przestępstwem. Szczycieńscy policjanci zatrzymali 33-latka w komendzie, a następnie odzyskali przywłaszczone mienie.

W dniu 16 maja 2020r. do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się, 42-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Mężczyzna oświadczył, że znany mu osobiście 33-letni mieszkaniec Szczytna, pożyczył od niego samochód oraz narzędzia budowlane, a teraz nie chcę mu ich oddać. Szczycieńscy śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa dotyczącego przywłaszczenia samochodu osobowego marki Opel, a także wkrętarki wraz z ładowarką, dwóch akumulatorów i plastikowej skrzyni na narzędzia. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na łączna kwotę 4500 tys. złotych. Dwa dni później, w poniedziałek (18:05.20r.) parę minut przed północą do szczycieńskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który zgodnie z decyzją sądu ma obowiązek stawiać się w komendzie w ramach pdozoru. Gdy okazał on zastępcy dyżurnego swój dowód osobisty, funkcjonariusz od razu powiązał go ze zgłoszonym zawiadomieniem dotyczącym przywłaszczenia mienia.

Policjant zaczął rozmawiać z 33-latkiem, który oświadczył, że trochę się śpieszy, bo żeby się „odhaczyć” musiał pożyczył samochód od znajomego. A czym Pan jeździ? – zapytał policjant. Na co 33-latek odpowiedział - Oplem Vectrą. A gdzie Pan zaparkował? Na parkingu przed komendą. I w ten o to sposób funkcjonariusze odzyskali przywłaszczony pojazd, a 33-latka osadzili w policyjnej celi. Ponadto w pojeździe, którym się poruszał zabezpieczyli również 4 gramy amfetaminy. W toku dalszych czynności operacyjnych, kryminalni odzyskali również narzędzia budowlane, należące do 42-letniego mieszkańca Świętajna.

(ic/rj)

  • zatrzymany mężczyzna