Kierujący wykazali się dużą nieodpowiedzialnością - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący wykazali się dużą nieodpowiedzialnością

Policjanci zatrzymali kierujących, którzy prowadząc swoje pojazdy wykazali się dużą nieodpowiedzialnością. Przekraczali dozwoloną prędkość o ponad 50 km/godz lub doprowadzili do zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali również kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę mimo wcześniej spożytego alkoholu.

Szczytno:

Wczoraj (20.05.20r.) policjanci szczycieńskiej drogówki w miejscowości Rozogi kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Około godziny 09:30 zatrzymali kierującego pojazdem marki VW, który w obszarze zabudowanym jechał
z prędkością 101 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. 39-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Tego samego dnia parę minut po godz. 17:00 na trasie Rozogi - Kolonia funkcjonariusze zatrzymali 42-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędziła swoim Hyundaiem z prędkością 108 km/h, czyli aż o 58 km/h za dużo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawo jazdy. Dodatkowo nałożyli na nich mandaty w wysokości po 500 zł oraz 10 punktów karnych za popełnione wykroczenia.

W miejscowości Lesiny Małe, szczycieńscy policjanci zauważyli mężczyznę jadącego jednośladem. Tor jego jazdy sugerował, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Nie mieli już wątpliwości, co do jego stanu trzeźwości. Badanie alkotestem potwierdziło, że 33-latek był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali go mandatem karnym i zakazali dalszej jazdy. 33-letniego mieszkańca gminy Wielbark oraz jego „pojazd”, szczycieńscy funkcjonariusze przekazali pod opiekę rodziny.

Iława:

Wczoraj 25-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze i i dachował. Mężczyźnie nas szczęście nic poważnego się nie stało. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

W godzinach popołudniowych 32 - latek kierujący daewoo nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego na śliskiej nawierzchni wjechał do rowu. W tym przypadku również nic się nie stało kierującemu.

 

 • służby pracujące na miejscu zdarzeń drogowych
 • służby pracujące na miejscu zdarzeń drogowych
 • służby pracujące na miejscu zdarzeń drogowych
 • służby pracujące na miejscu zdarzeń drogowych
 • służby pracujące na miejscu zdarzeń drogowych
 • służby pracujące na miejscu zdarzeń drogowych

 

Kętrzyn:

Wczoraj (20.05.2020) około godziny 13:30 oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że na trasie Kętrzyn - Nowa Różanka na wysokości miejscowości Wopławki, kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił na jezdnię. Zgłaszający widząc mężczyznę próbującego podnieść się z motorowerem natychmiast zareagował. Kiedy podszedł do leżącego mężczyzny, nabrał wątpliwości, co do jego stanu trzeźwości. Powiadomił więc o tym policjantów i sam uniemożliwił mu dalszą jazdę. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, szybko potwierdziło się, że 55-letni mieszkaniec gminy Srokowo był nietrzeźwy. Motorowerzysta odmówił badania urządzeniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym pobrano od niego krew. Jakby tego było mało, w trakcie sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2021 roku, właśnie za jazdę po alkoholu. Swoim lekkomyślnym zachowaniem mężczyzna naraził się na karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowe Miasto Lubawskie:

Wczoraj ok. godz. 20:00 na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 26-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ostróda:

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu wypadków, również tych tragicznych w skutkach. Alkohol nawet w niewielkich ilościach zaburza sprawność psychofizyczną oraz psychomotoryczną co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”. Przykładem może być 29- letni kierowca forda, który kierował autem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Gdyby tego było mało, pojazd którym się poruszał nie jest ubezpieczony i nie posiada aktualnych badań technicznych. 29- latek został wyeliminowany z ruchu dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.
Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(ic/jk/ab/lm/ab/rj)