23-latek odpowie za rozbój - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

23-latek odpowie za rozbój

Policjanci z Dobrego Miasta wyjaśnili okoliczności rozboju i zatrzymali podejrzanego. Według ustaleń funkcjonariuszy 23-latek, po tym jak zaatakował metalową pałką pokrzywdzonego, zabrał mu pieniądze i telefon komórkowy. Policjanci przedstawili mu zarzut dokonania rozboju, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Dobrego Miasta wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Dobre Miasto w połowie maja 2020 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia 23-latek na ulicy zaczepił swojego o rok młodszego sąsiada, a następnie w trakcie rozmowy zaatakował go, bijąc metalową pałką po całym ciele. Sprawca ukradł mu pieniądze oraz telefon komórkowy, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, którzy w zaledwie kilkadziesiąt godzin od zdarzenia ustalili sprawcę przestępstwa i miejsce jego przebywania.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 23-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(aj/tm)