Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

29.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku24
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Kolizje drogowe47
Nietrzeźwi kierowcy9
28.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku19
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy9
27.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku24
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Kolizje drogowe47
Nietrzeźwi kierowcy11
26.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku41
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe27
Nietrzeźwi kierowcy23
25.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku25
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe62
Nietrzeźwi kierowcy11
24.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku15
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe61
Nietrzeźwi kierowcy11
23.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku23
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe53
Nietrzeźwi kierowcy11

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. Dobór do Policji

 3. Olsztyn: Policjanci oraz pracownicy cywilni obchodzili swoje święto

  Dzisiaj w sali na ul. Pstrowskiego policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie obchodzili swoje święto. Uroczystość była okazją do uhonorowania 174 osób. Był to dzień awansów, odznaczeń i wyróżnień za dobrą pracę dla funkcjonariuszy oraz podziękowań dla tych, którzy swoją działalnością pozytywnie przysłużyli się funkcjonowaniu olsztyńskiej Policji.

 4. Kierownictwo

 5. Olsztyn: Włamanie do bankomatu w Kortowie

  Zniszczony bankomat i uszkodzony samochód – to efekt włamania do jakiego doszło w Kortowie na terenie osiedla akademickiego w Olsztynie. Okoliczności zdarzenia na miejscu ustalają specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego.

 6. Komendy

 7. KWP/ZPC: Poszukiwany za liczne oszustwa biznesmen trafił do aresztu

  Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zatrzymali 37-latka poszukiwanego trzema listami gończymi. Ich podstawą były liczne oszustwa i fałszowanie dokumentów. Pochodzący z powiatu lidzbarskiego Grzegorz O. ukrywał się w Warszawie. Prowadził życie biznesmena oszukując poprzez wystawianie na aukcje internetowe przedmioty, które nigdy mimo zapłaty, nie trafiały do klientów. Wstępnie szacuje się, że na przestępstwach 37-latek mógł zarobić 300 tysięcy złotych, ale kwota ta może być znacznie wyższa, ponieważ w kilku miejscach w kraju toczą się kolejne sprawy przeciwko poszukiwanemu.

 8. KWP: Zobacz spot. I przeżyj. Kolejny sezon policyjnej kampanii dla wakacyjnego bezpieczeństwa

  Podczas ubiegłorocznych wakacji policjanci z Warmii i Mazur zainicjowali kampanię „Zobacz. Przeżyj”, której celem było zwrócenie uwagi osób wypoczywających nad wodą na zagrożenia wynikające z ich zachowania, jak i otoczenia. Intencją organizatorów akcji było doprowadzenie do poprawy letniego bezpieczeństwa, a przede wszystkim spadku liczby utonięć. I cel osiągnięto.

 9. Iława: W pożarze korytarza komendy nikt nie ucierpiał. Policjanci zatrzymali 27-letniego sprawcę zdarzenia. W dziecięcym łóżeczku uprawiał marihuanę

  Policjanci zatrzymali 27-latka, który miał oblać i podpalić drzwi prowadzące do wnętrza iławskiej jednostki. Na szczęście nikomu z obecnych w komendzie nic się nie stało. Sprawca uciekając z miejsca zdarzenia najpierw ukradł rower, potem chciał zabrać kluczyki taksówkarzowi, ostatecznie próbował uciekać hulajnogą. Dawid W. został zatrzymany. Trwają czynności dochodzeniowo-śledcze z jego udziałem. Podczas przeszukania mieszkania i piwnicy, z której korzystał sprawca policjanci w dziecięcym łóżeczku znaleźli plantację nielegalnych konopi. Tylko za zagrożenie, które spowodował może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. W komendzie trwa szacowanie i naprawianie szkód.

 10. Nidzica: Policjanci obchodzili swoje święto

  Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy uczestniczyli w powiatowych obchodach Święta Policji. Obok kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy - z insp. Witoldem Barcikowskim na czele - oraz kadrą kierowniczą, udział w uroczystości wzięli także znamienici goście. Podczas ceremonii komendant wręczył nominacje na wyższe stopnie służbowe.