Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

30.11.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy7
29.11.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku31
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe34
Nietrzeźwi kierowcy22
27.11.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Kolizje drogowe64
Nietrzeźwi kierowcy6
26.11.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku4
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe49
Nietrzeźwi kierowcy1
25.11.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku12
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy7
23.11.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe65
Nietrzeźwi kierowcy6
22.11.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe31
Nietrzeźwi kierowcy14

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. Olsztyn: Policjanci nadal poszukują 26-letniego Mateusza Łajewskiego

  Olsztyńscy policjanci w dalszym ciągu poszukują 24-letniego Mateusza Łajewskiego, który wyszedł z domu na początku listopada i do chwili obecnej nie wrócił. W poszukiwaniach wykorzystano m.in. policyjny śmigłowiec, który latał nad Dajtkami i Kortowem. Wcześniej sprawdzano las miejski, szpitale, dworce i adresy znajomych. Weryfikowane i sprawdzane są na bieżąco wszystkie informacje na temat zaginionego.

 3. Szczytno, Nowe Miasto Lub., Olecko: Jeden ukrywał się na strychu, drugi próbował uciec przed radiowozem, trzeci w aucie zostawił zakleszczoną pasażerkę – pijani kierujący próbowali uciec przed policjantami. Nieskutecznie

  Nietrzeźwy nastolatek wsiadł za kierownicę i wjechał autem w dom. Chcąc uniknąć odpowiedzialności ukrył się na strychu w swoim domu. Inny kierowca mając 2,5 promila spowodował wypadek, pozostawił ranną pasażerkę w aucie i uciekł. Tyle samo alkoholu w organizmie miał kierujący, który spowodował kolizję, a potem próbował uciec przed radiowozem. Wszystkich nieodpowiedzialnych sprawców tych niebezpiecznych zdarzeń zatrzymali policjanci.

 4. Braniewo, Elbląg, Ostróda: Andrzejkowy weekend z perspektywy policyjnych interwencji

  Przechodziła pod oknami mieszkania i została trafiona przyprawą, chciał pokazać jakie ma mięśnie i jaki jest silny, biegała po mieszkaniu z pamiątkowym młotkiem strasząc domowników - m.in. takie zgłoszenia odbierali dyżurni podczas minionego weekendu od mieszkańców powiatu braniewskiego. Z kolei w powiecie elbląskim tylko w ciągu jednej doby zatrzymanych zostało 6 nietrzeźwych kierujących. Pięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymali podczas prowadzonych działań policjanci w powiecie ostródzkim.

 5. Ostróda: Wyciągnął rannego kierowcę z auta, które po chwili stanęło w płomieniach. Komendant podziękował mężczyźnie za bohaterską postawę

  32-latek dzięki szybkiej reakcji uratował życie innego kierowcy, którego auto uderzyło w drzewo. Przypadkowo przejeżdżający tamtędy świadek wyciągnął z pojazdu uwięzionego w nim kierowcę. Po chwili auto stanęło w płomieniach. Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie insp. Krzysztof Fic za bohaterską postawę wręczył Łukaszowi Kurdupskiemu podziękowania.

 6. Dobór do Policji

 7. Kierownictwo

 8. Elbląg: Policjant po służbie doprowadził do zatrzymania sprawców napadu

  Policjant, który był po służbie i robił zakupy w jednym ze sklepów zauważył jak w kolekturze gier ma miejsce napad. Widział jak zamaskowany mężczyzna grozi kobiecie trzymanym w ręku pistoletem. Gdy sprawca opuścił lokal i zaczął uciekać policjant pobiegł za nim. Widział jak ten wraz ze swoim wspólnikiem wsiada do auta i odjeżdża. Chwilę później numery pojazdu zostały przekazane dyżurnemu komendy. Zatrzymanie obu sprawców nastąpiło w ciągu niecałej godziny.

 9. Pozwolenia na broń

 10. Struktura