Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

23.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku30
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe48
Nietrzeźwi kierowcy26
22.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe51
Nietrzeźwi kierowcy9
20.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku23
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy13
19.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy12
18.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku18
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe40
Nietrzeźwi kierowcy4
15.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Kolizje drogowe64
Nietrzeźwi kierowcy12
14.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku8
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach11
Kolizje drogowe47
Nietrzeźwi kierowcy4

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Szczytno: BMW uderzyło w drzewo, kierujący prawo jazdy miał jeden dzień. Zginął na miejscu

  Dzisiejszej nocy w okolicach miejscowości Grzegrzółki gmina Pasym, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. 18-letni kierowca bmw uderzył w przydrożne drzewo i poniósł śmierć na miejscu. Czterej pasażerowie jadący w pojeździe zostali przetransportowani do szpitali w Olsztynie. Kierowca w dniu wypadku odebrał uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

 2. Rekrutacja do służby w Policji

 3. Dobór do Policji

 4. Nidzica: Skradzione ule wróciły do właścicieli. Sprawcy zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku

  Dwóch mieszkańców powiatu nidzickiego odpowie za kradzież kilkudziesięciu uli. Mężczyźni zostali zatrzymani w trakcie gdy przygotowywali je do transportu. Znaczna ich część została zwrócona właścicielom. Za tą kradzież mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymani nie byli zamieszani w inne podobnego rodzaju przestępstwa.

 5. Region: Powiatowe obchody Święta Policji 2016

  Policjanci codziennie dbający o porządek i bezpieczeństwo w miastach i na drogach Warmii i Mazur wchodzą w skład największej formacji resortu spraw wewnętrznych i administracji. Każdego dnia z determinacją, poświęceniem i odwagą narażają swoje życie i zdrowie w trosce o dobro drugiego człowieka. Ich święto przypada 24 lipca, w rocznicę powołania przez Sejm RP w 1919 roku Policji Państwowej. Uroczystości związane z obchodami święta, od połowy lipca odbywają się w poszczególnych powiatach regionu.

 6. Elbląg: Dzik jest dziki…, ale nie jest zły. Jak się zachować gdy spotkamy na osiedlu dzika. Obalamy mity i uczymy bezpiecznych zachowań.

  Nietypowa interwencja policyjna miała miejsce dzisiaj na elbląskim osiedlu Nad Jarem. Funkcjonariusze zagonili do lasu trzy dorosłe dziki, które biegały ulicami w poszukiwaniu jedzenia. Na szczęście akcja zakończyła się szczęśliwie dla ludzi i dla zwierząt. Podobnych interwencji policjanci odnotowują w roku kilkadziesiąt. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać w zetknięciu z dzikiem.

 7. Pozwolenia na broń

 8. Wydział Postępowań Administracyjnych

 9. Iława: Ukradł rower. Kiedy dowiedział się, że należy do małego chłopca postanowił go oddać

  Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33 – latkowi. Mężczyzna wykorzystując pozostawiony na klatce schodowej rower ukradł go, a następnie sprzedał w lombardzie. Zdobyte w ten sposób pieniądze wydał na alkohol i zabawę. Kiedy dowiedział się, że należał on do małego chłopca, wrócił się do lombardu i oddał rower pokrzywdzonemu.

 10. Działdowo: Osobówka zderzyła się z ciężarówką. Jednego z kierowców do szpitala zabrał śmigłowiec

  W rejonie skrzyżowania do miejscowości Filice i Niestoja doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego. Na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Portu Ratowniczego, który zabrał jedną z osób poszkodowanych do szpitala w Olsztynie. Miejsce zdarzenie przez kilka godzin było nieprzejezdne. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.