Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Statystyki dnia

22.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku24
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe56
Nietrzeźwi kierowcy13
21.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach19
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy15
20.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe34
Nietrzeźwi kierowcy19
19.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku29
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe42
Nietrzeźwi kierowcy16
18.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe60
Nietrzeźwi kierowcy14
17.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe58
Nietrzeźwi kierowcy11
16.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku30
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy23

Ważne skróty

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Najczęściej czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. KWP: St. post. Karol Malinowski oraz post. Marcin Kłosowski okazali się najlepsi

  W obiektach Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Strzelnicy Garnizonowej do wspólnej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2014” stanęło blisko 21 najlepszych par funkcjonariuszy służb patrolowo-interwencyjnych z Warmii i Mazur. Głównym celem zawodów było sprawdzenie i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Najlepiej poradzili sobie policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego i to oni razem z policjantami z Bartoszyc będą reprezentować nasze województwo w finale w Słupsku.

 3. KWP: Wojewódzkie obchody Święta Policji

  W Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji i 95. rocznicy powstania Polskiej Policji. Uroczystość była okazją do uhonorowania ponad 1460 osób. W gronie tym byli odznaczeni, awansowani i ci, np. przedstawiciele lokalnych samorządów, którzy poprzez swoją działalność pozytywnie wpływają na funkcjonowanie Policji. Było mnóstwo życzeń, gratulacji, uśmiechów i kwiatów. Gośćmi policjantów podczas uroczystości były ich rodziny, ale także mieszkańcy Olsztyna.

 4. KWP: Młode, utalentowane wokalistki- córki funkcjonariuszy Policji

  Dzieci - choć czasem broją, bywają niegrzeczne - to one są chlubą swoich rodziców. Każdy opiekun chce dla swojej pociechy jak najlepiej. Jedni zapisują je do szkółek piłkarskich, inni do szkół muzycznych. Wszystko po to, by rozwijać u swoich dzieci talenty – często ukryte. Podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji poznaliśmy trzy utalentowane wokalistki- córki funkcjonariuszy Policji. Co wpłynęło, że Maja, Emilia i Kornelia zaczęły śpiewać? Nie pytamy. Najważniejsze, że zaczęły.

 5. Dobór do Policji

 6. Kierownictwo

 7. Struktura

 8. KWP: Z okazji Święta Policji na sportowo. Ostatecznie remis między Reprezentacją Policji i drużyną Gości Specjalnych

  W pokazowym meczu, który był jedną z atrakcji I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i imprezą upamiętniającą 95-lecie powstania Polskiej Policji, spotkały się naprzeciwko siebie Reprezentacja Policji i drużyna Gości Specjalnych. Pierwszych prowadził nadinsp. Józef Gdański szef Policji na Warmii i Mazurach. Na czele naszych sportowych przeciwników stał Paweł Papke, poseł na Sejm, znany w kraju i za granicą czołowy atakujący reprezentacji Polski w siatkówce. Po zaciętej walce na boisku wynikiem 6:5 wygrali goście policjantów. Jednak w rzutach karnych to my byliśmy lepsi, dlatego uznano, że remis będzie w tej sytuacji jak najbardziej fair.

 9. Komendy

 10. Region: Tragiczny weekend na drogach. Tylko w jednym powiecie kilkadziesiat mandatów za prędkość

  Tragiczny weekendowy bilans drogowy: 25 wypadków, 5 zabitych i 30 rannych. Ich okoliczności wskazują znów na błędy ludzi. Zbyt duża prędkość, wyprzedzanie na trzeciego, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, utrata koncentracji za kierownicą, lub alkoholu. Efekt? Śmierć kogoś bliskiego, obrażenia ciała kogoś kto jechał obok, przechodził ulicą. Dociśnięty pedał gazu i upał, to tragiczna mieszanka, mówią policjanci ruchu drogowego. Tylko na drogach powiatu ostródzkiego patrole za nadmierną prędkość ukarały mandatami aż 61 kierowców. Żaden ze sprawców wykroczenia nich nie kwestionował swojej winy.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.