Policja Warmińsko-Mazurska

Krajowa Mapa zagrożeń
Zostań policjantem

Wojewódzkie Statystyki dnia

2019-10-14
Zatrzymani na gorącym uczynku17
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe58
Nietrzeźwi kierowcy10
2019-10-13
Zatrzymani na gorącym uczynku42
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe33
Nietrzeźwi kierowcy21
2019-10-12
Zatrzymani na gorącym uczynku24
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe53
Nietrzeźwi kierowcy20
2019-10-11
Zatrzymani na gorącym uczynku17
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe74
Nietrzeźwi kierowcy11
2019-10-10
Zatrzymani na gorącym uczynku21
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe64
Nietrzeźwi kierowcy6
2019-10-09
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe51
Nietrzeźwi kierowcy7
2019-10-08
Zatrzymani na gorącym uczynku21
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe49
Nietrzeźwi kierowcy7

Ważne skróty

Dopalacze
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Ludzie to nie towar
116111
RACISM
brd policja

Ostatnio czytane

 1. Policyjne spotkania z najmłodszymi w trosce o bezpieczne wakacje

  Zbliżają się wakacje, na które z niecierpliwością czekają dzieci i młodzież, a do których przygotowują ich m.in. policjanci. W ostatnie dni szkoły funkcjonariusze uczestniczą w spotkaniach z dziećmi, podczas których przypominają im o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji i prawidłowego zachowania podczas poruszania się drogami.

 2. Dobór do Policji

 3. Mrągowo: Wypadek z udziałem policyjnego motocyklisty

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Mrągowie. Kierująca samochodem osobowym, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, zderzyła się z jadącym drogą główną policyjnym motocyklistą. W wyniku zderzenia pojazdów policjant trafił do miejscowego szpitala.

 4. Region: Tragiczny weekend na drogach. Tylko w jednym powiecie kilkadziesiat mandatów za prędkość

  Tragiczny weekendowy bilans drogowy: 25 wypadków, 5 zabitych i 30 rannych. Ich okoliczności wskazują znów na błędy ludzi. Zbyt duża prędkość, wyprzedzanie na trzeciego, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, utrata koncentracji za kierownicą, lub alkoholu. Efekt? Śmierć kogoś bliskiego, obrażenia ciała kogoś kto jechał obok, przechodził ulicą. Dociśnięty pedał gazu i upał, to tragiczna mieszanka, mówią policjanci ruchu drogowego. Tylko na drogach powiatu ostródzkiego patrole za nadmierną prędkość ukarały mandatami aż 61 kierowców. Żaden ze sprawców wykroczenia nich nie kwestionował swojej winy.

 5. Kętrzyn, Mrągowo: Spotkali się z osobami starszymi, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie

  Jak nie paść ofiarą oszustów i naciągaczy? Jak zabezpieczyć mieszkanie oraz jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, a także podczas poruszania się po drodze? To tematy przewodnie spotkania kętrzyńskich i mrągowskich policjantów z osobami starszymi.

 6. Ostróda: Samochód uderzył w drzewo. Kierowca i pasażer w szpitalu

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w okolicy miejscowości Lichtajny pod Ostródą. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca golfa, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Mężczyzna śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Oprócz kierowcy, samochodem jechało dwóch pasażerów, z których jeden trafił do ostródzkiego szpitala. Drugi nie odniósł poważniejszych obrażeń. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 7. Działdowo: Zdarzenie drogowe na trasie Gralewo Stacja - Gralewo Wieś

  Policjanci z Rybna pracowali przy zdarzeniu drogowym zaistniałym na terenie powiatu działdowskiego. Po zderzeniu dwóch samochodów dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

 8. Elbląg: Polował na jastrzębie, aż sam został „upolowany”

  Policjanci z Młynar zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który zastawiał sidła na jastrzębie. Miał do tego celu specjalnie skonstruowana klatkę, z żywą przynętą w środku. Po zatrzymaniu tłumaczył się, ze chciał upolować ptaka, bo ten zabijał mu kury. Za posiadanie urządzeń kłusowniczych odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

 9. Współpraca policjantów z Gdańska i Olsztyna doprowadziła do likwidacji nielegalnej plantacji

  Kolejny raz policjanci z Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku i Olsztynie udowodnili, że dzięki znakomitej współpracy funkcjonariuszy przestępcy nie mogą spać spokojnie. Policjanci zatrzymali 2 mieszkańców Olsztyna, którzy na terenie powiatu ostródzkiego uprawiali konopie indyjskie. Łącznie policjanci zabezpieczyli 19 kg suszu roślinnego i 61 krzewów konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 800 tysięcy złotych. Zatrzymani są związani z olsztyńskim światkiem pseudokibiców. Policjantom w tej sprawie wsparcia udzielili także funkcjonariusze Straży Granicznej w Kętrzynie.

 10. Gronowo Elbląskie: Debata społeczna

  Dopalacze i zmiany w przepisach ruchu drogowego – to główne tematy debaty społecznej, która odbyła się w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób. Organizatorem debaty był Wójt Gminy Gronowo Elbląskie oraz Dyrektor Gimnazjum w Gronowie Elbląskim.

Police Human Rights Advisers
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
slup_czy_oszust
telefon
RSO
Niebieska Linia
Okrucieństwo wobec zwierząt
STOP Agresji Drogowej
kierowca-pieszy
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
Stop Seksturystyce
Pokrzywdzeni przestępstwem
Urząd do Spraw Cudzoziemców
RAZEM BEZPIECZNIEJ
Ochrona prawna funkcjonariuszy