KWP: Poznaliśmy najlepszych dzielnicowych w regionie - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Logo KWP

KWP: Poznaliśmy najlepszych dzielnicowych w regionie

St. sierż Szymon Brzdąkiewicz oraz asp. Tomasz Zawalich - to oni będą reprezentować warmińsko-mazurską policję na VII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Zwycięzca konkursu zdeklasował rywali. Był najlepszy we wszystkich konkurencjach.

25 czerwca 2014 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Zmagania funkcjonariuszy rozpoczęły się od konkurencji strzelania, która odbyła się na strzelnicy LOK-u w Olsztynie. Kolejne, czyli test wiedzy obejmujący problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej,  a także symulacja przyjęcia interesanta  rozegrane zostały w budynku Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

St. sierż. Szymon Brzdąkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzenie w wojewódzkich eliminacjach objął po pierwszej konkurencji i nie oddał go do końca zawodów. Policjant był najlepszy we wszystkich rozegranych tego dnia konkurencjach. To on wspólnie z asp. Tomaszem Zawalichem z Pisza będą reprezentować warmińsko-mazurską policję na ogólnopolskich zawodach, które odbywać się będą 13-15 października br. w Szkole Policji w Słupsku.

W wojewódzkich eliminacjach udział wzięło 38 dzielnicowych wyłonionych z 230 policjantów, którzy przystąpili do eliminacji na szczeblu powiatowym.

Celem zawodów jest poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowych, w szczególności pobudzania inicjatywy własnej, podnoszenia skuteczności w działaniach zapewniających poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym.

 Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w auli Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, gdzie laureatom zawodów wręczono, dyplomy, nagrody pieniężne oraz puchary ufundowane przez:

  • Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego za zajęcie I miejsce,
  • Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie II miejsce,
  • Przewodniczącego Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie za zajęcia III miejsce.

 

Klasyfikacja generalna wojewódzkich eliminacji do VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

  • st. sierż. Szymon Brzdąkiewicz z KMP w Olsztynie
  • asp. Tomasz Zawalich z KPP w Piszu
  • mł. asp. Krzysztof Zygmuntowicz z KPP w Szczytnie

 

St. sierż. Szymon Brzdąkiewicz - tegoroczny najlepszy dzielnicowy województwa, służbę w Policji rozpoczął w 2009 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego w Słupsku został skierowany do Oddziału Prewencji w Warszawie, skąd niebawem trafił  do Olsztyna.Przez 1,5 roku pracował w wydziale interwencyjnym, a od 2 lat – jako dzielnicowy części Osiedla Zatorze. Sam policjant twierdzi, że służba daje mu dużą satysfakcję, a możliwość poznawania różnych osobowości  jest bardzo rozwijająca. Swoje dotychczasowe doświadczenie, jako tzw. policjanta  pierwszego  kontaktu,  podsumowuje jako inspirujące – oprócz najczęstszych spraw, z którymi ma do  czynienia (konflikty rodzinne, sprzeczki sąsiedzkie), często spotyka się z nietypowymi przypadkami, nawet prawdziwymi dramatami rodzinnymi, często biedą i niezaradnością życiową. Zawsze stara się zapewnić  wszechstronną  pomoc, interesując sytuacją mieszkańców także  instytucje poza policyjne.  Za sukces zawodowy poczytuje sobie – nie wczoraj zdobyty tytuł -  ale skuteczną pomoc nieletniej ciężarnej, uzależnionej od środków odurzających, która pokonała nałóg i w zdrowiu wychowuje swoje dziecko.

Prywatnie, 27-letni starszy sierżant Szymon Brzdąkiewicz  jest żonaty. Jego zainteresowania to akwarystyka, podróże i wycieczki – zwłaszcza rodzinne.

O swoim podwładnym w samych superlatywach wypowiada się przełożony st. sierż. Brzdąkiewicza -  kierownik asp. sztab. Andrzej Cyganiak:

„Bez wahania mogę powiedzieć, że Szymon to najlepszy policjant w rewirze. Mimo młodego wieku i doświadczenia jest sumienny, rzetelny, dyspozycyjny, wobec siebie wymagający. Poza tym ma olbrzymią wiedzę zawodową , pomimo tylko kilku lat spędzonych na tym stanowisku. Do każdej sprawy podchodzi indywidualnie i rozpatruję ją w sposób możliwe jak najlepszy dla petentów. Od samego początku, kiedy Szymon startował w zawodach powiatowych i wojewódzkich, wszyscy mu dopingowaliśmy. Policjanci współpracujący z nim na co dzień nie kryją zadowolenia, że mogą pracować z takim policjantem”.
 

Asp. Tomasz Zawalich służbę w Policji rozpoczął 25 marca 2004r. Szkolenie podstawowe odbył w WSPol w Szczytnie. Do  końca września 2008r. pracował w Referacie Patrolowo –Interwencyjnym, a następnie do 2012r.  w zespole dochodzeniowo-śledczym Wydziału Kryminalnego KPP Pisz. Od marca 2012r. pełni funkcję dzielnicowego.

Mł. asp. Krzysztof Zygmuntowicz od 4 lat jest dzielnicowym Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Do Policji wstąpił 9 lat temu. Pracę zaczynał  w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego. Policjant w maju br. roku ratował życie 66-letniego mieszkańca powiatu pruszkowskiego, który topił się w jeziorze Warchały.

Szczegóły>> http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/818,Szczytno-Ml-asp-Krzysztof-Zygmuntowicz-pomogl-uratowac-zycie-66-latkowi-ktory-to.html?search=95186