Elbląg: Zatrzymany za usiłowanie rozboju - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Elbląg

Elbląg: Zatrzymany za usiłowanie rozboju

Elbląscy kryminalni będąc po służbie zatrzymali 30-latka, który usiłował dokonać rozboju na 67-letniej kobiecie. Mężczyzna zażądał wydania zegarka, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Sprawca był wcześniej notowany między innymi za kradzieże i znęcanie. Czeka go teraz sprawa w sądzie. Może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek elbląscy kryminalni wracając po pracy do domu zatrzymali mężczyznę, który tego samego dnia rano usiłował dokonać rozboju na 67–letniej kobiecie. Zdarzenie miało miejsce na ul. Królewieckiej, na przystanku autobusowym. Pokrzywdzona jadąc do pracy została zaczepiona przez 30-latka, który chciał zabrać jej zegarek o wartości 220 zł. Kobieta jednak nie oddała mu swojej rzeczy i odeszła w stronę kiosku, a następnie uciekła do autobusu. Mężczyzna wsiadł za nią, po czym ponownie podszedł do niej i w jednoznaczny sposób dał jej do zrozumienia, że jeżeli nie odda mu zegarka, to zrobi jej krzywdę.

Policjanci z wydziału kryminalnego przeglądając monitoring miasta,, ustalili wizerunek mężczyzny. Tego samego dnia wracając do domu zauważyli mężczyznę, który stał przy sklepie na ul. Królewieckiej. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, mimo że pokrzywdzona go rozpoznała.

Waldemar Ś. Usłyszał już zarzut usiłowania rozboju. Odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Policjanci będą wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec niego.