Ełk: 16-latek chciał sprawdzić jak to jest być odurzonym - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: 16-latek chciał sprawdzić jak to jest być odurzonym

Dzielnicowi z ełckiej komendy, w ramach obchodu interweniowali wobec osób, które posiadały środki odurzające. W pierwszym przypadku, Policjanci zabezpieczyli pięć torebek z marihuaną, które znajdowały się w saszetce u 16-latka. Kolejne narkotyki ,dzielnicowi zabezpieczyli podczas kontroli drogowej, a następnie w mieszkaniu 25-letniego mieszkańca Grajewa. Za posiadanie środków odurzających, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (29.03.17r), na terenie gminy Kalinowo. Dzielnicowi sprawdzali miejsca, gdzie gromadzi się młodzież zagrożona demoralizacją. Na widok policjantów, stojące tam trzy młode osoby, usiłowały schować pod odzieżą saszetkę. Okazało się, że w jej wnętrzu znajdowały się woreczki foliowe z marihuaną. Saszetka należała do 16-letniego ucznia. Chłopak przyznał policjantom, że nabył narkotyki bo chciał sprawdzić jak to jest być odurzonym.

Natomiast dzielnicowi z gminy Prostki, zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna, podczas kontroli był wyraźnie zdenerwowany i próbował ukryć coś w kieszeni. Okazało się, że 25-latek miał przy sobie torebkę z marihuaną oraz szklaną lufkę. Mężczyźnie została pobrana krew do badań, aby sprawdzić czy prowadził on pojazd, będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli jego samochód i zakazali mu dalszej jazdy. Ponadto, podczas przeszukania jego mieszkania w Grajewie, policjanci znaleźli kolejne siedem torebek z marihuaną i wagą elektroniczną. Teraz policjanci, wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

 
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Akdn/kw